ZenFone 4 Max

ZenFone 4 Max z baterią 5000 mAh — ASUS szaleje

Tytułowy ZenFone 4 Max jest urządzeniem zwyczajnie tanim, ale niech nie zmyli was cena. W środku znajdziemy między innymi akumulator o pojemności 5000 mAh oraz podwójny aparat.

ZenFone 4 Max

ASUS wprowadził rzeczony sprzęt do swojej oferty na rynek rosyjski. Premiera w pozostałych krajach jest jednak tylko kwestią czasu. Co istotne, premierze nie towarzyszył żaden specjalny event, a jedynie aktualizacja sklepu internetowego. To coraz częściej stosowany przez producentów zabieg, mający na celu generowanie oszczędności. Te będzie można wykorzystać do promocji bardziej chodliwych towarów jak na przykład flagowce. Czy oznacza to, że opisywany ZenFone nie jest propozycją atrakcyjną? Odpowiedź nie jest oczywista.

ZenFone 4 Max z mnogością wersji

To czy wizualna strona urządzenia przypadnie klientowi do gustu, jest kwestią indywidualną. Dla mnie ZenFone 4 Max to połączenie cech charakterystycznych dla wielu smartfonów, od Samsunga zaczynając, na Lenovo kończąc. Nie mniej, na grafikach sprzęt prezentuje się schudnie i przyjemnie dla oka. Nie sposób nie zauważyć podwójnego aparatu głównego, do którego wrócimy później. Ogólnie rzecz biorąc, smartfon może się podobać, szczególnie że wpisuje się w modę na ekrany o słusznych przekątnych.

ZenFone 4 Max występuje w kilku wersjach sprzętowych i tak w zależności od wariantu możemy trafić na 2, 3 lub 4 GB RAM. Podobnie wygląda kwestia pamięci na dane użytkownika (16, 32, 64 GB) oraz procesora (Qualcomm Snapdragon 425/430). Cieżko na ten moment stwierdzić, która opcja pojawi się na polskich półkach sklepowych. Wątpię jednak w to, że otrzymamy najmocniejszy wariant sprzętowy. Pozostała część specyfikacji technicznej przedstawia się następująco:

 • 5,5-calowy ekran IPS
 • Rozdzielczość 1280 x 720 pikseli
 • Aparat główny — dwa obiektywy po 13 Mpix (ze światłem f/2.0)
 • Przednia kamerka do selfie 8 Mpix (ze światłem f/2.2)
 • Bluetooth 4.1
 • LTE
 • Wi-Fi b/g/n
 • GPS
 • dual SIM
 • microUSB 2.0
 • czytnik linii papilarnych
 • Wymiary 154 x 76,9 x 8,9 mm
 • Waga 181 gramów
 • Android 7.0 Nougat

ZenFone 4 Max wygrywa aparatem i baterią

Jak już wspomniałem, sprzęt może pochwalić się dwoma elementami, które mogą (choć nie muszą) okazać się istotne przy podejmowaniu decyzji o jego zakupie. Pierwsza sprawa dotyczy wbudowanego w ZenFone 4 Max akumulatora, którego pojemność wynosi aż 5000 mAh. To naprawdę sporo, zwłaszcza że rozdzielczość ekranu opisywanego ASUS-a jest w zasadzie skromna. 1280 x 720 pikseli nie będzie drenować baterii tak jak Full HD lub wyżej. Dla przeciętnego użytkownika może oznaczać to nawet o połowę dłuższy od typowego dla tej kategorii cenowej czas działania smartfona na jednym ładowaniu baterii.

Drugim elementem zasługującym na uwagę jest aparat główny. Mówimy tutaj o konstrukcji z dwoma kamerami, z których pierwsza to całkiem sensowna 13 Mpix jednostka ze światłem F/2.0, drugi zaś cechuje podobna rozdzielczość, lecz obiektyw wykona ujęcia w aż 120 stopniach. Prawdziwa gratka dla fanów mobilnej fotografii.

Kiedy i za ile?

Sprzęt zadebiutował obecnie na rynku rosyjskim, gdzie w przeliczeniu na PLN trzeba zapłacić za niego ok. 900 złotych. To śmieszna wręcz kwota i podejrzewam, że w kategorii do 1000 złotych, ZenFone 4 Max będzie istnym królem. Oczywiście pod warunkiem, że cena ta nie wzrośnie drastycznie po wprowadzeniu sprzętu na nasze półki sklepowe, czego się szczerze obawiam.

Niestety, nie wiemy dokładnie, kiedy ZenFone 4 Max wyląduje w polskiej dystrybucji, a co gorsze — cieżko powiedzieć, o którą wersję sprzętową dokładnie chodzi.

Źródło: ASUS, GSMArena

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...