magicleap

Zero ekranów i wyświetlaczy, rzeczywistość rozszerzona od Magic Leap to przyszłość

Magic Leap dopiero zaczyna roztaczać swoją wizję przyszłości, ale jeżeli ona się spełni, nic nie będzie już takie samo.

magicleap

Wirtualna rzeczywistość cały czas jest w powijakach, choć producenci headsetów każą nam myśleć inaczej. Wszak liczba gogli dostępnych lub będących wkrótce wypuszczonych na rynek, jest całkiem pokaźna. Jak więc nie wierzyć w to, że VR zdominuje świat? A przynajmniej tak życzyliby sobie wszyscy twórcy gogli. W ich projekty wpakowano miliony, które muszą się przecież jakoś zwrócić. Patrząc jednak na to, co może nam w przyszłości dać Magic Leap, zaczynamy wątpić w to, by ktokolwiek zainwestował w VR.

Pojawiła się szansa na to, że AR (Augmented Reality), czyli rzeczywistość rozszerzona, może stać się faktem, a nie tylko marzeniem scenarzystów z Hollywood. Wprawdzie próby jej wprowadzenia zostały już podjęte przez np. Google i ich Google Glass, ale trudno tu mówić o sukcesie. Projekt Magic Leap zakłada, że w niedalekiej przyszłości będzie można zrezygnować niemal ze wszystkiego, co służy nam obecnie do pracy czy rozrywki. Jedynym sprzętem, którego będziemy potrzebować staną się specjalne gogle. A te stworzą wokół nas cały wirtualny świat, bez konieczności zamykania się przed otoczeniem.

http://www.youtube.com/watch?v=GmdXJy_IdNw

Jak działać ma projekt? Tego jeszcze nie ujawniono, ale zaprezentowane na filmie możliwości wyglądają fenomenalnie. Siedząc w pokoju czy biurze, użytkownik nie potrzebuje mieć ze sobą komputera, laptopa, smartfona czy telewizora. Wszystko „wyświetla” się przed jego oczami tworząc coś na kształt realnych przedmiotów z którymi może wchodzić w interakcje. Eliminuje to potrzebę posiadania… czegokolwiek. Samo Magic Leap zapewnić ma wszystko czego będzie potrzebował korzystający z gogli. Brzmi fenomenalnie i tak wygląda, choć sceptycyzm każe nam ostudzić emocje.

W siedzibie firmy w ciągu najbliższych lat, pracownicy mają zrezygnować z komputerów na rzecz Magic Leap. Oznacza to, że projekt jest szybko rozwijany i choć chcielibyśmy wierzyć w to, że jego rynkowy debiut jest blisko, wydaje się to mało realne. Nie wiadomo nawet jak wyglądają obecnie gogle, ale prawdopodobnie są ogromne. Moc obliczeniowa potrzebna, by wygenerować rzeczywistość rozszerzoną na takim poziomie musi być gigantyczna. Sprzęt zapewne jest taki sam. Nie oznacza to, że z czasem nie nastąpi jego miniaturyzacja. Na to liczymy, bo wizja roztaczana przez Magic Leap jest świetna. Trzymamy kciuki szczególnie, że firma ogłosiła właśnie zdobycie finansowania na poziomie prawie 800 milionów dolarów.

Źródło: MagicLeap
Fot: jw.

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...