twitter

Zmiana na Twitterze

Twitter szykuje zmiany, które mają jeszcze bardziej uprzyjemnić użytkownikom korzystanie z niego. Dotychczas chyba największą bolączką był limit znaków, a różne przecieki w mediach mówiły o jego zwiększeniu.

Twitter Inc. postanowił dokonać znaczących zmian w sposobie zliczania znaków tweetów. Często za pośrednictwem tego medium społecznościowego wrzucamy linki, zdjęcia lub filmy, co wpływa na 140 znaków jakimi dysponujemy. Na chwilę obecną opublikowany link zajmuje 23 znaki, co wpływa często na treść, którą chcemy podzielić się ze światem. Już w styczniu szef Twittera, Jack Dorsey, powiedział, że firma szuka nowych sposobów na wyświetlanie tekstu na serwisie społecznościowym. Obserwowano w jaki sposób użytkownicy próbują przekazać dłuższą historię – jedni stosowali zrzut ekranu do tekstu, inni zamieszczali wiadomość w wielu tweetach. Zastanawiano się nad tym, co najbardziej może spodobać się ludziom i pojawił się nawet pomysł, by limit znaków podnieść do 10000, jednak o właśnie zwięzłe, krótkie wiadomości były tym, co wyróżniało Twitter na polu innych podobnych mediów. Coś trzeba było zrobić, by zachować jednocześnie charakter serwisu, ale dać użytkownikom możliwość lepszej swobody w publikowaniu wiadomości.

Zdecydowano więc, że na chwilę obecną najlepszym rozwiązaniem będzie niewliczanie linków do limitu znaków, co zapewni użytkownikowi te 23 litery, czyli 16% więcej miejsca, by dać upust swoim myślom. Miejmy nadzieję, że liczba ta będzie się stopniowo zwiększać, bo w dobie powszechnego korzystania ze smartfonów i tabletów więcej niż 140 znaków w wiadomości nie stanowiłoby żadnego problemu. Ludzie i tak spędzają drogę do domu z nosami przyklejonymi do ekranów. Zdajemy sobie jednocześnie sprawę, że nawet te dodatkowe znaki nie zadowolą malkontentów, którzy będą narzekać, że wciąż Twitter daje im za mało przestrzeni do działania i pisania. 

 

Źródło: Bloomberg 

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...