Zmiana PlayStation ID

Zmiana PlayStation ID w końcu będzie możliwa, ale są ograniczenia

Długo przyszło nam czekać na tą informację, ale w końcu dostaliśmy potwierdzenie. Tak, zmiana PlayStation ID w końcu będzie możliwa. Coś, co wydawało się nam banalne do wprowadzenia sprawiło, że Sony zajmowało się tym latami. Nie jest jednak tak idealnie, jak można by sobie tego życzyć. To i tak krok w dobrą stronę.

Zmiana PlayStation ID

Ci, którzy założyli swoje konta w PlayStation Network kiedy byli jeszcze młodzi, mogą dziś tego żałować. Podobno tylko krowa nie zmienia zdania, więc dlaczego trzeba trwać wiecznie przy tym samym nick’u. Do takich samych wniosków doszło w końcu Sony, bo po wielu błaganiach od fanów, udostępni taką możliwość. Pojawią się oczywiście pewne ograniczenia, ale zdają się one umotywowany dobrymi pobudkami. I nie chodzi tu wcale o chęć zarobku. Chyba.

Zmiana PlayStation ID

Kiedy będzie dostępna dla wszystkich zmiana PlayStation ID? Na blogu firmy pojawiła się informacja, że nastąpi to z początkiem przyszłego roku. Nie podano dokładnej daty, ale pewnie nastąpi to w pierwszych dwóch miesiącach 2019. Dostęp do zmiany będą mieli wszyscy użytkownicy PlayStation 4, ale zaledwie raz. Przynajmniej wtedy, kiedy nie chcemy za ową zmianę płacić. Pierwsza będzie bowiem zupełnie darmowa, a my będziemy mogli wyświetlać w niektórych tytułach jednocześnie dwie nazwy – starą oraz nową. Ma to sprawić, że nasi znajomi nie pogubią się i będą w stanie nas rozpoznać.

Ile więc mają kosztować kolejne zmiany? Cóż, tanio nie będzie. Jeżeli nie posiadamy konta PlayStation Plus, to kolejna zmiana PlayStation ID wyniesie nas 9,99 euro, czyli około 44 złotych. Jeżeli jednak jesteśmy abonentem, to zapłacimy „tylko” 4,99 euro (około 22 złotych). Czemu w ogóle mamy za to płacić? Pewnie dlatego, żeby uniknąć sytuacji ciągłych zmian ID, które są problematyczne dla platformy. We wpisie wspomniano nawet, że jeżeli po zmianie PlayStation ID pojawią się kłopoty, możemy wrócić do starej nazwy i powinny one zniknąć. Będzie to zależało od gry, bo obecnie tą zmianę będą wspierały tytuły wydane po 1 kwietnia 2018 roku. Ponoć także wiele innych, wcześniej wydanych tytułów, ale ich lista zostanie opublikowana dopiero wtedy, kiedy Sony oficjalnie pozwoli użytkownikom na zmiany ID.

Skąd ograniczenia w zmianie ID?

Długo przyszło nam czekać na tą opcję i zobaczymy, jak sprawdzi się ona w rzeczywistości. Ograniczenia wprowadzone przez Sony i opłaty z pewnością wpłyną pozytywnie na użytkowników. Trudno nam sobie wyobrazić, że ktoś zmieniałbym swoje ID co dwa dni, bo wydałby na to majątek. Znacznie lepiej zrobić to raz, ale z pomysłem. Zapewne nie jeden gracz ma swoje ID nazwane tak, że czasem mu wstyd. Już niedługo będzie mógł to zmienić i w końcu poczuć się jak dorosły gracz.

Konsole oraz gry znajdziecie w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: Blog PlayStation Europe

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...