Zuckerberg zakazał pracownikom korzystania z iPhone’ów

Wygląda na to, że Mark Zuckerberg obraził się na Tima Cooka, który wypowiadał się w sposób nieprzychylny o kwestiach ochrony danych użytkowników Facebooka. Doszło do tego, że CEO FB nakazał swoim pracownikom wymianę iPhone’ów na smartfony z Androidem.

Zukcerberg

Wprost ubóstwiam słowne uszczypliwości, którymi potrafią wymieniać się głowy gigantów branży technologicznej. Zabawne komentarze, oceny działań, a także wytykanie błędów to często spotykane sytuacje. Rzadko idą za nimi jakieś poważniejsze konsekwencje oraz decyzje. Tym razem jest jednak inaczej.

Zuckerberg idzie na wojnę z Apple

Zaczęło się niewinnie. Po aferze związanej z Cambridge Analytica Tim Cook tłumaczył swoje podejście do kwestii prywatności, “atakując” tym samym Zuckerberga i serwis Facebook. Najwyraźniej rozzłościło to CEO firmy, gdyż zakazał on wysoko postawionym pracownikom korzystania z urządzeń z logo Apple. Muszą oni przesiąść się na smartfony pracujące pod kontrolą Androida. To jest oczywiście nieoficjalna informacja.

Jako oficjalny powód podano dane, twarde dane, według których Android cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników Facebooka. Sprytne uzasadnienie, ale chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę, z tego, czym kierował się Zuckerberg.

Źródło: AppleInsider

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...