ZUK Z2 zdjęcie smartfona

Tysiąc złotych i masz Snapdragona 820 i 4 GB RAM

Dopiero co nastąpiła oficjalna premiera ZUK Z2 Pro, a producent postanowił pokazać jego okrojoną wersję.

ZUK Z2 zdjęcie smartfona

Kolejność pokazywanych sprzętów może trochę dziwić. Zazwyczaj to najpierw dostajemy wersję normalną, a dopiero później tą lepszą i mocniejszą. Specyfikacja ZUK Z2 Pro jest rewelacyjna, a na dodatek za słuchawkę nie trzeba zapłacić ogromnych pieniędzy. Jak za sprzęt, który na pokładzie ma 6 GB RAM i Snapdragona 820, można zaryzykować nawet stwierdzenie, że jest on stosunkowo tani. Trudno znaleźć smartfona z takimi bebechami za mniej więcej 1600 złotych prawda?

Tym bardziej może dziwić decyzja ZUK, czyli tak naprawdę Lenovo, o wypuszczeniu „normalnej” wersji. Spodziewaliśmy się typowego średniaka, którym nie zainteresowałby się pies z kulawą nogą, a tymczasem dostajemy od producenta prawdziwą bombę. Brzydką, ale mocną i co najważniejsze, tanią. W takiej sytuacji dopłacanie do wersji Pro będzie głupotą, bo ZUK Z2 z całą pewnością może pretendować do miana flagowca.

ZUK Z2 zdjęcie smartfona

ZUK Z2 ma wyświetlacz o przekątnej 5 cali, którego rozdzielczość to FullHD (1920×1080 px). Pod maską znajduje się procesor Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB RAM oraz aż 64 GB miejsca na dane. Nie zabrakło mocnych aparatów. Główny wyposażono w matrycę 13 Mpix, choć przysłona może budzić pewien niepokój (f/2.2). Kamera do video rozmów również znalazła się na pokładzie i jest całkiem przyzwoita (8 Mpix). Dodatjmy do tego, że smartfon ma możliwość korzystania jednocześnie z dwóch kart nano SIM. Akumulator (3500 mAh) jest wprawdzie mniejszy niż w poprzedniej generacji, ale za to ma opcję Quick Charge 3.0. ZUK Z2 startuje od razu z Androidem Marshmallow na pokładzie.

Jedyne co boli, to fakt, ze smartfon jest po prostu brzydki. Toporny i ewidentnie nie przemyślany. I choć umieszczono w nim czytnik linii papilarnych, dalej odnosi się wrażenie, że mamy do czynienia ze sprzętem sprzed kilku lat. To jednak możemy producentowi wybaczyć, gdy dowiadujemy się o cenie. Otóż za ZUK Z2 w przeliczeniu zapłacimy około 270 dolarów, czyli niewiele ponad tysiąc złotych. Niestety, ale nie wiadomo czy urządzenie pojawi się poza chińskim rynkiem.

Źródło: AndroidCentral
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6482 More posts in News category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...