ZUS z nowym systemem informatycznym — KSI 2.0

ZUS (Zakład Ubezpieczeń Społecznych) zdecydował o modernizacji Kompleksowego Systemu Informatycznego. Dotychczas stosowane rozwiązania są już przestarzałe i co gorsze, generują niepotrzebne koszty oraz problemy w utrzymaniu infrastruktury. O możliwość “budowy” KSI 2.0 powalczą Asseco oraz Comarch.

ZUS

Nowy system informatyczny dla ZUS to nie kaprys a konieczność. Ostatnia infrastruktura została zbudowana jeszcze w 1997 roku, za co odpowiadała firma Prokom, czyli dzisiejsze Asseco. Kontrakt stulecia, jak nazywano umowę, nijak ma się do dzisiejszych międzynarodowych standardów. Zakład Ubezpieczeń Społecznych pragnie więc dostosować platformę do obecnych czasów i wymagań klientów oraz urzędników.

Kompleksowy Informatyczny 2.0 dla ZUS

Leciwy system nie radzi sobie z dzisiejszymi procesami oraz stosuje przestarzałe rozwiązania, które ciężko nazwać wygodnymi. Budowa nowego KSI jest więc zwykłą koniecznością, z której zdaje sobie sprawę sam ZUS. Z tego też powodu ogłoszono przetarg, w etapie którego zostanie wyłoniony główny wykonawca KSI 2.0. Walkę o zamówienie toczą Asseco, czyli wykonawca pierwszego KSI oraz Comarch.

Obecnie system jest wykorzystywany przez około 40 tysięcy pracowników. KSI przetwarza przeszło 30 terabajtów danych oraz 250 tysięcy operacji na sekundę. To daje skalę do oceny działania całej infrastruktury. Ta musi działać sprawniej. Dwudziestoletnia usługa ustąpi miejsca systemowi, który będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu narzędzi na arenie międzynarodowej.

Źródło: Newseria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...