You are here
Zwiastun i gameplay Control – Remedy szykuje się na premierę Gry konsole 

Zwiastun i gameplay Control – Remedy szykuje się na premierę

Remedy jest już na ostatniej prostej i niedługo gracze będą mogli się przekonać, co takiego firma dla nich przygotowała tym razem. Nowy gameplay Control pokazuje, że możemy liczyć na naprawdę kawałek sensownej rozrywki, która nie będzie polegała tylko na tym, by chodzić i czyścić kolejne poziomy z zastępów wrogów. Co jeszcze wiemy o grze?

Gameplay Control
Fot. Remedy / Sony

Struktura nowej gry od Remedy nie będzie może specjalnie odkrywcza, ale twórcy chcą dać graczom możliwość poznawania wykreowanego przez nich świata, na trochę innych zasada, niż można było się spodziewać. Zwiedzając budynek, gdzie będzie działa się główna część akcji, gracze będą ograniczeni terytorialnie do niektórych lokacji, a dalej będzie można przejść tylko wtedy, kiedy zdobędzie się odpowiednie umiejętności lub kod dostępu. Czy to oznacza, że coś na kształt craftingu będzie koniecznością? Nie do końca.

Gameplay Control

Praca nad grą to ogromny wysiłek wielu ludzi. Często tysiące godzin, gdzie liczy się każdy najmniejszy detal wprowadzony do fabuły i samych lokacji. Jak więc sprawić, żeby użytkownika zaciekawić na tyle, żeby nie przechodził jedynie głównego wątku, a skupił się także na eksploracji. W przypadku np. Wiedźmina 3 od CD Projekt RED, zdecydowano się na wyjątkowe misje poboczne, które nie jeden raz potrafiły wciągnąć na kilka godzin. Remedy ma trochę inne podejście do tego, co częściowo potwierdza gamepley Control, który trafił właśnie do sieci.

Twórcy chcieli bowiem, żeby gracze zwiedzali lokacje w większym stopniu, niż jest to wymagane samym przedzieraniem się na wyższy poziom. Eksploracja miejsc ma być więc istotna, bo pozwoli na odkrywanie tajemnic ośrodka, ale także na to, by nasza bohaterka zyskiwała nowe umiejętności, które przydadzą jej się w walce. Gameplay Control pokazuje, że ta będzie naprawdę dynamiczna, bo przeciwnicy nie będą wcale statyczni i nie będą czekali na to, aż do nich podejdziemy i strzelimy im w głowę czy rzucimy wózkiem widłowym. Tak, takie możliwości także będą udostępnione, bo Jesse Faden nie jest zwykłą policjantką.

O czym opowiada Control?

O czym opowiada fabuła Control? Może się wydawać, że w grach akcji ta schodzi na dalszy plan, ale w przypadku Remedy Entertainment, jesteśmy jakoś spokojni o to, że tak nie będzie. Tak brzmi oficjalny opis produkcji:

„To trzecioosobowa przygodówka akcji ze zjawiskami paranormalnymi, która pozwala Ci panować nad nadnaturalnymi umiejętnościami oraz korzystać z modyfikowanego wyposażenia i interaktywnego otoczenia podczas walki w głębokim i nieprzewidywalnym świecie.

Po ataku wroga z innego świata na tajną nowojorską agencję wcielasz się w rolę Jesse Faden (Courney Hope), nową dyrektorkę budynku, i walczysz, aby odzyskać kontrolę nad sytuacją. Odkrywaj wielki betonowy drapacz chmur znany jako „The Oldest House” za pomocą zaufanej, nadnaturalnej, zmieniającej kształt broni. Obszerne i zmieniające się środowisko jest dużo większe w środku, niż można by się spodziewać, patrząc na nie z zewnątrz — i skrywa dużo większe tajemnice.”

Premiera nowej gry od Remedy przewidziana jest na 27 sierpnia tego roku, a sam tytuł pojawi się na platformach PlayStation, Xbox oraz oczywiście na komputerach osobistych. Czekamy!

Nowe gry, konsole oraz komputery, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Remedy / PlayStation / YouTube / Sony / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment