Hity kinowe w iTunes już 2 tyg. po premierze

Czekasz na DVD? Zapomnij – Apple udostępni filmy w 2 tygodnie po kinowej premierze. Trwają rozmowy…

Apple Cinema

Apple i innowacyjność? Od dawna te dwa pojęcia wzajemnie się wykluczają. Czasy, w których gigant z Cupertino wyznaczał trendy, odeszły w zapomnienie i nic nie wskazuje na to, żeby miały wrócić. Nie oznacza to oczywiście, że firma nie może nas zaskoczyć, bo może i to solidnie.

Hity kinowe w iTunes

Dzięki informacjom udostępnionym przez serwis Bloomberg dowiedzieliśmy się, iż rozmowy z amerykańskimi wytwórniami są już na zaawansowanym etapie. Cóż za rozmowy mam na myśli?

Otóż firma stara się o możliwość umieszczania hitów kinowych w zasobach sklepu iTunes już po dwóch tygodniach od premiery na srebrnym ekranie. To byłby przełom, który z pewnością doceniliby miłośnicy domowej rozrywki przed TV.

Jak mniemam, wszystko ma swoją cenę i za wspomniane udogodnienie w postaci bardzo wczesnego dostępu do filmów przyjdzie nam zapłacić słono. Ile? Mówi się nawet o 25 do 50 dolarów za „wypożyczenie” jednej produkcji. Naturalnie koszt dotyczy wyłącznie rynku amerykańskiego, gdyż właśnie tam na początku pojawi się usługa. Aby podobny produkt miał szanse na sukces w Polsce, musiałby kosztować niewiele więcej niż standardowy (choćby weekendowy) bilet do kina. Cóż — pobożne życzenie.

Źródło: Bloomberg

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...