Co nas czeka na E3?

Zostało się dokładnie parę tygodni do największych i najbardziej znanych targów gier komputerowych na świecie. Rozgrywa się E3 w Los-Angelusie z 10 po 13 lipca i dla chętnych obejrzeć translację na żywo użytkownik twittera Cheesemeister3k zrobił międzynarodową tablice z rozkładem prezentacji.

A teraz trochy dokładniej czego i kiedy warto oczekiwać (wszędzie jest wskazany polski czas).

10 lipca.

21:00 EA-Play

 Od EA nie warto oczekiwać wile niespodzianek. Kompania obowiązkowo pokaże nowy kontent dla Battlefield 1, gameplay Star Wars Battleront 2 i nowy Need for Speed (już drugi restart słynnej serii). Jest także możliwość, że EA pokaże nam nowe gry o „Gwiezdnych wojnach” – ostatnim czasem nad nimi pracują prawie wszystkie studia kompanii.

11 lipca

23:00 Microsoft

Większa część prezentacji będzie poświęcona   Project Scorpio: dowiedziemy się oficjalną nazwę, cenę, jak wygląda gadżet i, mamy nadzieję, że nam dokładnie wyjaśnią po co go warto kupować.  

 Z gier musi być długo oczekiwana Crackdown 3, nowa Forza i Sea of Thieves. 343 Industries potwierdziła, że Halo 6 nam nie pokażą (jak i nie istniejący remake   Halo 3), ale będzie jakaś „niespodzianka”. Całkiem możliwie, że Xbox otrzyma mnóstwo nowych gier dzięki aplikacji ID@Xbox i jeszcze więcej tytułów z Xbox360 staną dostępne dla XboxOne. Pozostała część prezentacji będzie poświęcona demonstracji gry, którą oczekujecie zobaczyć u innej kompanii (możliwie nowa  Assassin’s Creed puszczona na Scorpio).

 12 Lipca

4:00 Bethesda

W tym roku Bethesda zdecydowała podgrzać ciekawość dziennikarzy takim obrazkiem w zaproszeniach dla prasy. Na nim są zony lunaparku Bethesdaland w tematyce kluczowych serii. Jak widzimy, dwie zony parku są schowane za  rusztowaniem

 Jednym z dwóch wielkich anonsów musi być nowa gra z serii Wolfenstein – aluzja na nią była znaleziona w prezentacji kompanii jeszcze na E3 2016. Czym będzie druga gra – pytanie otwarte (możliwie, doczekamy się anonsu nowej części serii TES?).

 Dużo czasu prezenterzy z Bethesda poświęcą mniej znaczącym rzeczą: DLC dla Dishonored 2 albo nawet Prey, nowa demonstracja  Quake Champions, Elder Scrolls Legends i trochy powiedzą o The Elder Scrolls Online. Także Bethesda może przedstawić nową mobilną grę po już znanej franszyzie – eksperyment z Fallout Shelter osiągnął sukces.

22:00 Ubisoft         

 Ubisoft już odkryła większość swoich planów: na prezentacji będą The Crew 2, Far Cry 5 i nowa Assassin’s Creed. Dodajcie do tego nowy Just Dancem jakąkolwiek indy-grę  od Ubisoft Reflections i trochy projektów dla VR – i wolnego czasu starzy na jeden anons.

Główna intryga, – co będzie zamykać prezentację Ubisowtów. Bezimienna gra o kosmosie,zwiastun której można było znaleźć w jedne z misji  Watch Dogs 2, teraz jest nie w najlepszym stanie, więc czekać na nią nie warto. Może doczekamy się prezentacji wieloosobowej gry o  bitwach statków, o której mówiono już parę lat.

 Co o Beyond Good & Evil 2? W Ubisoft mówią, że gry nie będzie na E3, ale pokażą ją później w tym roku.

13 lipca

3:00 Sony

 Dużo czasu Sony poświecie  Days Gone od Sony Bend, przedstawionej w zeszłym roku. Także warto oczekiwać kolejną demonstrację Uncharted: The Lost Legacy i, możliwie, nowy zwiastun The Last of Us 2. Na pewno będzie demonstracja nowego Spadermana od  Insomniac Games – razem z tym dowiemy się nazwę i datę premiery. 

 Zgodnie z zaproszeniami dla dziennikarzy, same Sony będą pokazywali Destiny 2. Razem z tym, radzę przygotować się parę raz obejrzeć filmik o Battlefront 2, który do tego kilka razy pokażą na EA Play (w zeszłym roku tak samo było z Battlefield 1), zwiastun Call of Duty: WWII i remake trylogii Crash Bandicoot. Przyponie o sobie i  Detroit: Become Human od David-a Cage.

 Warto oczekiwać premierę podtwerdzonego DLC dla Horizon: Zero Dawn,  Gran Turismo Sport i Knack 2 (oczywiście, główna gra targów).  Niespodzianki warto oczekiwać od Sucker Punch, któea cicho nad czymś pracuję jeszcze z premiery inFamous: Last Light.

18:00 — Nintendo

Nintendo klasycznie będzie zamykać listę najważniejszych prezencji E3 – przy tym, w samej E3 uczestnictwa nie biorąc. Kompania podgotowała nagraną wcześniej prezentację Nintendo Spotlight: E3 2017.

 Główną grą stanie Super Mario Odyssey. Ta gigantyczna gra o Mario obiecuję porazić wszystkim na tyle mocno, żeby stać drugim bestselerom Switch po Legend of Zelda: Breath of the Wild. Otwarty (albo warunkowo otwarty) świat z bardzo szczególnym opracowaniem lokacji i Mario, spacerujący megapolisem obok ludzi z bardziej „ludzką” anatomią     

 Oprócz Mario, na prezentacji będzie   taktyczny shooter Splatoon 2 i bokserska arkada Arms. Xenoblade Chornicles 2, nowa gra z bardzo popularnej franszyzy na pewno będzie na E3. Bardzo wiarygodnymi gośćmi na prezentacji Nintendo są Fire Emblem Warriors, Mario & Rabbids RPG i nowa gra serii Pokemon dla Swith.

Źródła: meownauts.com, nintendo.com, ubisoft.com, sony.com, ea.com, bethesda.net, microsoft.com.

Autor: Illia Dmytriiev

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

183 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
IFA 2017
Targi IFA 2017 za pasem. Czego możemy się spodziewać?

Berlińskie święto fanów nowych technologi wystartuje już za tydzień. IFA 2017 potrwają sześć dni, podczas których giganci...