E3

Co nas czeka na E3?

Zostało się dokładnie parę tygodni do największych i najbardziej znanych targów gier komputerowych na świecie. Rozgrywa się E3 w Los-Angelusie z 10 po 13 lipca i dla chętnych obejrzeć translację na żywo użytkownik twittera Cheesemeister3k zrobił międzynarodową tablice z rozkładem prezentacji.

A teraz trochy dokładniej czego i kiedy warto oczekiwać (wszędzie jest wskazany polski czas).

10 lipca.

21:00 EA-Play

 Od EA nie warto oczekiwać wile niespodzianek. Kompania obowiązkowo pokaże nowy kontent dla Battlefield 1, gameplay Star Wars Battleront 2 i nowy Need for Speed (już drugi restart słynnej serii). Jest także możliwość, że EA pokaże nam nowe gry o „Gwiezdnych wojnach” – ostatnim czasem nad nimi pracują prawie wszystkie studia kompanii.

11 lipca

23:00 Microsoft

Większa część prezentacji będzie poświęcona   Project Scorpio: dowiedziemy się oficjalną nazwę, cenę, jak wygląda gadżet i, mamy nadzieję, że nam dokładnie wyjaśnią po co go warto kupować.  

 Z gier musi być długo oczekiwana Crackdown 3, nowa Forza i Sea of Thieves. 343 Industries potwierdziła, że Halo 6 nam nie pokażą (jak i nie istniejący remake   Halo 3), ale będzie jakaś „niespodzianka”. Całkiem możliwie, że Xbox otrzyma mnóstwo nowych gier dzięki aplikacji ID@Xbox i jeszcze więcej tytułów z Xbox360 staną dostępne dla XboxOne. Pozostała część prezentacji będzie poświęcona demonstracji gry, którą oczekujecie zobaczyć u innej kompanii (możliwie nowa  Assassin’s Creed puszczona na Scorpio).

 12 Lipca

4:00 Bethesda

W tym roku Bethesda zdecydowała podgrzać ciekawość dziennikarzy takim obrazkiem w zaproszeniach dla prasy. Na nim są zony lunaparku Bethesdaland w tematyce kluczowych serii. Jak widzimy, dwie zony parku są schowane za  rusztowaniem

 Jednym z dwóch wielkich anonsów musi być nowa gra z serii Wolfenstein – aluzja na nią była znaleziona w prezentacji kompanii jeszcze na E3 2016. Czym będzie druga gra – pytanie otwarte (możliwie, doczekamy się anonsu nowej części serii TES?).

 Dużo czasu prezenterzy z Bethesda poświęcą mniej znaczącym rzeczą: DLC dla Dishonored 2 albo nawet Prey, nowa demonstracja  Quake Champions, Elder Scrolls Legends i trochy powiedzą o The Elder Scrolls Online. Także Bethesda może przedstawić nową mobilną grę po już znanej franszyzie – eksperyment z Fallout Shelter osiągnął sukces.

22:00 Ubisoft         

 Ubisoft już odkryła większość swoich planów: na prezentacji będą The Crew 2, Far Cry 5 i nowa Assassin’s Creed. Dodajcie do tego nowy Just Dancem jakąkolwiek indy-grę  od Ubisoft Reflections i trochy projektów dla VR – i wolnego czasu starzy na jeden anons.

Główna intryga, – co będzie zamykać prezentację Ubisowtów. Bezimienna gra o kosmosie,zwiastun której można było znaleźć w jedne z misji  Watch Dogs 2, teraz jest nie w najlepszym stanie, więc czekać na nią nie warto. Może doczekamy się prezentacji wieloosobowej gry o  bitwach statków, o której mówiono już parę lat.

 Co o Beyond Good & Evil 2? W Ubisoft mówią, że gry nie będzie na E3, ale pokażą ją później w tym roku.

13 lipca

3:00 Sony

 Dużo czasu Sony poświecie  Days Gone od Sony Bend, przedstawionej w zeszłym roku. Także warto oczekiwać kolejną demonstrację Uncharted: The Lost Legacy i, możliwie, nowy zwiastun The Last of Us 2. Na pewno będzie demonstracja nowego Spadermana od  Insomniac Games – razem z tym dowiemy się nazwę i datę premiery. 

 Zgodnie z zaproszeniami dla dziennikarzy, same Sony będą pokazywali Destiny 2. Razem z tym, radzę przygotować się parę raz obejrzeć filmik o Battlefront 2, który do tego kilka razy pokażą na EA Play (w zeszłym roku tak samo było z Battlefield 1), zwiastun Call of Duty: WWII i remake trylogii Crash Bandicoot. Przyponie o sobie i  Detroit: Become Human od David-a Cage.

 Warto oczekiwać premierę podtwerdzonego DLC dla Horizon: Zero Dawn,  Gran Turismo Sport i Knack 2 (oczywiście, główna gra targów).  Niespodzianki warto oczekiwać od Sucker Punch, któea cicho nad czymś pracuję jeszcze z premiery inFamous: Last Light.

18:00 — Nintendo

Nintendo klasycznie będzie zamykać listę najważniejszych prezencji E3 – przy tym, w samej E3 uczestnictwa nie biorąc. Kompania podgotowała nagraną wcześniej prezentację Nintendo Spotlight: E3 2017.

 Główną grą stanie Super Mario Odyssey. Ta gigantyczna gra o Mario obiecuję porazić wszystkim na tyle mocno, żeby stać drugim bestselerom Switch po Legend of Zelda: Breath of the Wild. Otwarty (albo warunkowo otwarty) świat z bardzo szczególnym opracowaniem lokacji i Mario, spacerujący megapolisem obok ludzi z bardziej „ludzką” anatomią     

 Oprócz Mario, na prezentacji będzie   taktyczny shooter Splatoon 2 i bokserska arkada Arms. Xenoblade Chornicles 2, nowa gra z bardzo popularnej franszyzy na pewno będzie na E3. Bardzo wiarygodnymi gośćmi na prezentacji Nintendo są Fire Emblem Warriors, Mario & Rabbids RPG i nowa gra serii Pokemon dla Swith.

Źródła: meownauts.com, nintendo.com, ubisoft.com, sony.com, ea.com, bethesda.net, microsoft.com.

Autor: Illia Dmytriiev

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...