Dni flasha są policzone – Google zapowiada zakończenie wsparcia dla tejże technologii

Flash „umiera” i jest to powolna agonia. Kolejnym gwoździem do trumny owego  rozwiązania, jakże chętnie wykorzystywanego w reklamach na stronach www, okazało się wycofanie wsparcia technologii w przeglądarce Chrome. Oficjalna zapowiedź Google nie pozostawia wątpliwości…

HTML5FlashDead750x300

O końcu tytułowej technologii animacyjnej mówiono już kilka lat temu, lecz dopiero od roku mogliśmy obserwować pewne działania, wydające się potwierdzać plotki. Giganci branży technologicznej zaczęli wycofywać się ze wsparcia dla tego rodzaju nośnika graficznej reklamy. Znalazł się wśród nich również sam Google – firma porzuciła obsługę flash w swoim serwisie streamingowym YouTube, zastępując go nowocześniejszym rozwiązaniem, czyli HTML5.

Wczoraj dowiedzieliśmy się czegoś jeszcze. Na oficjalnym profilu AdWords w Google Plus firma poinformowała o swoich planach związanych z zakończeniem wsparcia flash w przeglądarce Google Chrome. Otóż od 30 czerwca reklamodawcy zostaną pozbawieni możliwości umieszczenia reklam (flash) w usługach DoubleClick Digital Marketing ora AdWords, zaś od 2 stycznia 2017 roku nie zobaczymy już ani jednego banneru reklamowego wykorzystującego przestarzałą technologię.

Dostawcy reklam mają więc wystarczający czas na dostosowanie swoich paneli do HTML5. Mało tego, jeśli z braku możliwości, tnięcia kosztów lub zwykłego lenistwa nie zdecydują się na stworzenie nowych banerów, mogą w prosty sposób przekonwertować te wykorzystujące flash. Jak? Wszystko opisane krok po kroku znajdziecie pod tym adresem.

Cóż, na wyżej opisane decyzje przegotowało się zawczasu Adobe, które to wydało stosowne narzędzie, o którym możecie przeczytać w moim poprzednim artykule.

Nie wiem jak inni, ale ja za flashem tęsknić nie będę. Nie oszukujmy się – technologia ta była przestarzała, ociężała i podatna na cyberzagrożenia. O niedostoswanych do obecnych trendów walorach wizualnych nawet nie wspomnę. Z tego też powodu nie pozostaje mi nic innego, jak pogratulować Google właściwiej decyzji.

Źródło: AdWords

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...