LGG5 750x300 1

Always on i Quick Cover, czyli o LG G5 wiadomo coraz więcej

Do dwóch najgłośniejszych premier 2016 roku zostało zaledwie dziesięć dni. LG musi czymś zaskoczyć, by jego G5 nie okazało się niewypałem. A wygląda na to, że zarówno Samsung, jak i LG mają kilka zbliżonych do siebie pomysłów, które nie są jednak takie nowe.

LGG5 750x300 1

Niedawno Samsung zastrzegł dla siebie znak towarowy „Always On Display”. Oznacza to, że w nowych produktach giganta pojawi się funkcja, do której przyzwyczaili się już dość dawno użytkownicy Lumii. Chodzi oczywiście o Glance screen i fakt, że nie potrzebujemy wybudzać smartfona, by zobaczyć czy przyszły nam nowe powiadomienia. Opatentowana przez Samsunga nazwa jest więc tylko zabiegiem marketingowym i zabezpieczeniem, choć kto wie, czy Koreańczycy nie zaproponują czegoś nowego i nie wcisną tego do Galaxy S7.

Konkurencja nie śpi, więc w LG G5 dostaniemy też funkcję Always On. Zegar czy przychodzące powiadomienia będą cały czas widoczne na wyświetlaczu. Jest to pewnego rodzaju ulepszenie, choć nie powoduje u nas szybszego bicia serca. Lepszym rozwiązaniem był drugi wyświetlacz, który umieszczono w LG V10, ale widać LG nie chce powielać niektórych wykorzystanych już przez siebie zabiegów. Przynajmniej nie tak szybko. Prawdopodobnie ekran w LG G5 będzie miał przekątną 5,3 cala, a wykonany zostanie w technologii IPS.

LGG5 750x300 2

Oprócz tego, LG ujawniło, że przygotowuje także osłonkę na G5 wykonaną z aluminium. Flagowiec więc też dostanie metalową obudowę, co będzie doskonałą kontrą dla LG G4, w którym mieliśmy do czynienia z tworzywem sztucznym oraz skórą. Quick Cover ma mieć wycięcie na zegar, a przód osłonki wykonany zostanie z półprzezroczystej metalowej siatki, która pozwoli na odbieranie połączeń bez konieczności odsłaniania ekranu. Z całą pewnością to bardzo ułatwiające życie rozwiązanie, a Quick Cover będzie można zobaczyć na żywo w Barcelonie podczas MWC2016.

Pewne jest za to, że LG G5 działało będzie w oparciu o procesor Snapdragon 820. Dodatkowo na pokładzie znajdzie się 4 GB RAM i preinstalowany Androida 6.0.1. Jest na co czekać, bo Always On i metalowa obudowa to nie są asy, które LG chciało wyciągnąć podczas prezentacji.

Źródło: PhoneArena, LG
Fot: jw.
______________________
Smartfony od LG znajdziecie pod tym adresem.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...