Facebook ignoruje Tajskie ultimatum

Facebook jest, na chwilę obecną, jeszcze dostępny w Tajlandii, chociaż minął ostatni termin, dany firmie przez tajskie władze. Przypomnijmy, że po wojennej rewolcie 2014 roku, została przyjęta ustawa, zakazująca jakiejkolwiek krytyki królewskiej rodziny.

Facebook i Messenger

Odwołując do tej ustawy Tajlandia wysunęła Facebookowi ultimatum: jeżeli 131 stron na serwisie, określone przez śledczy komitet nielegalnymi nie będą usunięte, władze zablokują dostęp do serwisu społecznościowego i rozpoczną proces sądowy. Termin był dany do 10:00 16 maja, czasu miejscowego (05:00 czasu polskiego).

Po minięciu terminu generalny sekretarz „Tai telecom”  Takorn Tantasith powiedział reporterom , że sąd uznał nielegalnymi 34 strony, a pozostałe 97 jeszcze oczekują procesu sądowego.  Mimo to, dokumenty do tej pory nie zostały wysłane do biura Facebook, co znaczy, że strony jeszcze są dostępne w kraju.

W 2015 roku, kiedy Facebook otworzył biuro w Tajlandii 34 miliony obywateli kraju używało serwis. Ilość publikacji statusów dziennie przez średniego Tajlandczyka była trzy razy większa od obywatela Europy oraz Ameryki.  Większość mediów zaznacza, że ilość użytkowników znacznie wzrosła do tej pory, robiąc Tajlandię jednym z najbardziej wartościowych rynków Azji.

Autor: Illia Dmytriiev

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...