Philips

Philips i AOC — nowe monitory na Warszawskim spotkaniu

W Warszawskim Studio Skandal odbyło się spotkanie AOC oraz MMD (partnera marki Philips), w którym mieliśmy okazję uczestniczyć. Event skupiony był wokół innowacyjnych monitorów, ale organizatorzy przygotowali dla nas coś jeszcze…

Philips

Warszawskie Studio Skandal to miejsce kameralne, ale położone w modnej części Warszawy. Właśnie tam zaproszono przedstawicieli portali technologicznych, którzy mieli okazję zapoznać się “organoleptycznie” z nowymi produktami w portfolio Philipsa oraz AOC. Rzecz jasna — gwiazdami były monitory. Wśród pokazanych modeli znalazł się Gammingowy model z serii AGON z matrycą o rozdzielczości 4K, zakrzywiony AGON AG322QCX oraz monitor IPS z serii Moda, który wyróżnia się na tle konkurencji smukłością dorównującą smartfonowym wymiarom. Do rzeczy.

Philips 278E8QJAB

Philips

To propozycja firmy Philips, którą cechuje między innymi 27-calowa zakrzywiona matryca VA, wyświetlająca obraz w rozdzielczości Full HD. Za sprawa szerokich kątów widzenia oraz implementacji technologii Adaptive-Sync możemy odnieść wrażenie, iż obcujemy z modelem droższym niż jest w rzeczywistości. Tak, rzeczony monitor cechuje świetny stosunek ceny do jakości. Co istotne, cały czas mówimy o sprzęcie atrakcyjnym wizualnie.

Philips 245C7QJSB

Philips

Monitor zawstydzi smukłością niejednego smartfona. W najcieńszym miejscu mierzy jedynie 5,2 mm. Uwierzcie, na żywo prezentuje się to po prostu genialnie. 24-calowy IPS świetnie odwzorowuje barwy, jak przystało na przedstawiciela serii Moda.

Do gustu może przypaść również stopka podtrzymująca konstrukcję, którą wykonano z aluminium.

AOC PDS241

Powyższy model monitora powstał przy współpracy z Studio F.A. Porsche. To kolejna po Philipsie propozycja, którą cechuje smukłość wynosząca 5.2 mm. 24-calowy panel pozbawiony ramek wyświetla obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, ale prawdziwą jego siłę stanowi wygląd…

Wyobraźcie sobie, że “sercem” monitora, w którym umieszono zasilacz oraz złącze HDMI jest zewnętrzne urządzenie, a więc AOC został odchudzony właśnie o tę część.

Złudzenia optyczne

Philips

Szerzej o monitorach napiszemy w najbliższych dniach. Chciałbym jeszcze poruszyć kwestię “bonusu” jaki przygotowali dla nas organizatorzy. Otóż zaprosili oni pewnego jegomościa, który opowiedział nam o rodzajach złudzeń optycznych. Podczas około 30-miutowego wystąpienia dowiedzieliśmy się, jak łatwo oszukać ludzkie oko oraz mózg. Prelegentowi udało się nawet rozbawić żartami znaczną część widowni.

Za solidną dawkę wiedzy mogliśmy podziękować doktorowi Stanisławowi Bajtlikowi, astrofizykowi-publicyście.

Dodaj komentarz

34 More posts in Bez kategorii category
Recommended for you
Nie żałuj sobie. Wybierz telewizor 65 cali lub większy. To się opłaca

Samsung sprawdził, jak na przestrzeni ostatnich lat zmieniały się ceny telewizorów na polskim rynku. Wniosek...