Facebook dopasuje się do twojego łącza – to ma sens

Wolno ładujący się newsfeed? W większości winowajcą jest skromne tudzież niestabilne połączenie internetowe. Można temu zaradzić…

FB Virus 750x300

W ostatnim czasie panuje „moda” na usprawnienia usług, tak aby mogli z niej korzystać mieszkańcy regionów, gdzie dostęp do dóbr XXI wieku jest utrudniony. Jednym z nowszych ficzerów jest modyfikacja newsfeeda (strumienia aktywności) na Facebooku, która w założeniach ma pozwolić na wygodne zapoznawanie się z treścią w „niesprzyjających” warunkach.

Wspomniane „niesprzyjające” warunki to między innymi powolne łącze internetowe, przez które niejednokrotnie ładowanie zdjęć, nie mówiąc o filmach trwa „wieki”. Naturalnie pod warunkiem, że w ogóle będzie to możliwe, gdyż „przytkana” sieć ma tendencje do wstrzymywania wczytywania obiektów. Wobec powyższego Facebook postanowił zmienić Newsfeed tak, aby we wspomnianych przypadkach prezentował nieobciążające treści – mniej filmów i grafik, więcej tekstu. To ma sens.

Zamiary, a realia?

O ile wierzę w to, że funkcja będzie działać sprawnie, o tyle zastanawia mnie to, jak skorzysta na niej sam Zuckerberg. Zasadniczo zarabia on na reklamach, okrojenie grafik i filmów skutecznie zmniejszy ich zasięg. Możliwe, że „koderzy” niebieskiego serwisu społecznościowego zadbają o ich wcześniejsze ładowanie, wszak pieniądz nie bierze się znikąd.

Sam fakt pojawienia się modyfikacji cieszy – miejmy nadzieję, że o jej działaniu będziemy mogli powiedzieć to samo.

Źródło: Engadget

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...