Fotoradary i zdarzenia drogowe w Google Maps — trwają testy

Na tę wiadomość czekałem od dawna. W Mapach Google zaczynają pojawiać się dwie nowości, które znacząco wpłyną na zadowolenie z narzędzia. Chodzi o system, który poinformuje kierowców o tym, gdzie ustawiono fotoradary, a także, gdzie doszło do zdarzenia drogowego takiego jak kolizje.

Fotoradary

Nawigacja zawarta w Google Maps jest dla mnie niemal kompletna. Brakuje mi w niej jednak kilku funkcji, dlatego też podczas nawigowania do celu wspomagam się dodatkową aplikacją Yanosik. Niebawem nie będzie takiej potrzeby, gdyż interesujące mnie rozwiązania zostaną zaimplementowane w mojej podstawowej nawigacji.

Fotoradary i wypadki

Android Police informuje o tym, że niektórzy użytkownicy aplikacji zaczęli zgłaszać na Reddicie pojawienie się nowości w Mapach Google odnoszących się do fotoradarów oraz informacji o wypadkach. Ficzery są niestety testowane na wąskiej grupie, a to oznacza, że funkcje nie są obecnie zbyt dokładne. Skuteczność uzyskuje się poprzez wysoką liczbę zgłoszeń, tak jak ma to miejsce w Yanosiku albo Waze. Na to potrzeba jednak czasu. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość.

Możliwość podejrzenia lokalizacji, w których zostały ustawione fotoradary, brzmi kusząco, ale równie pomocny może okazać się system zgłaszania zdarzeń drogowych. Po globalnym wprowadzeniu tychże nowości, Mapy Google będę mógł nazwać w pełni kompletnymi.

Źródło: Android Police, Reddit

4 komentarze

  • janek pisze:

    przecież yanosik już to ma od dawna…

  • Jerzy pisze:

    Jestem ciekawy jak to będzie działać GM ostatnio sięzajmują wszystkim tylko nie mapą.. otwarte drogi w gm są zaznaczone często po kilku tygodniach. Ja tam już nawet na mapy yanosika się przesiadłem. Ale może cos się zadzieje i poprawią przy okazji wszystko

  • kokos pisze:

    google maps ma coś ostatnio gorszy czas to fakt, mnie ostatnio prowadził dookoła zamiast na najkrótszą….co do ostrzeżeń to przyzwyczaiłem się do Yanosika. I masz babo placek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

192 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Messenger
Messenger właśnie stał się lepszym miejscem. Wszystko dzięki jednej małej nowości

Messenger od Facebooka to kawał świetnego komunikatora, ale skłamałbym, pisząc, że produkt nie posiada braków....