Google Play For Education – nauka na szkolnych tabletach jeszcze ciekawsza

W Stanach Zjednoczonych tablety są wykorzystywane w systemie edukacji i nie jest to nic nadzwyczajnego.  Niestety, na tę chwilę mówimy głównie o iPadach, lecz Google również zamierza powalczyć o ten segment rynku udostępniając nową usługę.

GoogleEdu750x300

W Google Play  wygospodarowano miejsce na dodatkowy dział, który wspierałby Amerykański system edukacyjny. Aplikację, które spełnią określone wymogi będą mogły być wykorzystywane w szkołach na terenie USA.

Placówki, decydując się na wdrożenie innowacyjnej metody nauczania będą mogły również zakupić odpowiednie urządzenia, czyli talbety z systemem operacyjnym Android. Na chwilę obecną wybór ogranicza się do: Nexus 7, Asus Transformer Pad oraz HP Slate8Pro.

http://www.youtube.com/watch?v=vzvpcEffvaE

Inicjatywa jest naprawdę słuszna, lecz ograniczenia terytorialne mogą skutecznie zahamować rozwój projektu. Podejrzewam, że rodzice dzieci z innych niż USA regionów również byliby zainteresowani tym, aby ich pociechy uczyły się przy pomocy zdobyczy techniki.

Źródła: DroidLife, Google.com/edu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3828 More posts in artykuły category
Recommended for you
cyberprzestępczość
Komputery kwantowe – nadzieja czy zagrożenie cyberbezpieczeństwa?

Wyścig do stworzenia pierwszego powszechnie stosowanego komputera kwantowego trwa - być może wkrótce poznamy producenta,...