World of Warships – szykujcie się na wersję alfa

Miłośnicy online’owych pojedynków z konfliktami zbrojnymi w tle nie mają ostatnio powodów do narzekań. Mamy czołgi, wczoraj zadebiutowały samoloty, a na horyzoncie pojawiają się już statki.

Rozgrywka – czyli z czym, to się je

Model rozgrywki, który uświadczymy w WoWS, podobnie jak miało to miejsce w przypadku wcześniejszych produkcji studia Wargaming.net (World of Tanks, World of Warplanes) to FreeToPlay, choć większość tego typu tytułów bardziej przypomina PayToWin. Miejmy nadzieję, że tutaj odpowiednio zostanie, to zbalansowane… Według zapowiedzi twórców, jak przystało na grę wojenną World of Warships, w tytule duży nacisk postawiono na strategię. W dzisiejszym świecie pierwsze, na co zwracamy uwagę po dopaleniu gry jest jej strona wizualna. Efektowne wybuchy, filmowa grafika, zachwalanie otwartego świata. To wszystko sprawie, ze do kasy ustawiają się kolejki. Studia praktykują takie działania już od dawna, a że konsumenci, to „kupują”, więc nie ma potrzeby zmian.

Przecieki

Zmienność pogody, którą zaimplementowano do rozgrywki ma mieć strategiczne znaczenie. Dodatkowo autorzy zapowiadają sporą różnorodność statków, a co za tym idzie zostaniemy zmuszeni do poznania oraz efektywnego wykorzystania w bitwach, każdego statku. Zgadujemy, że spory wpływ na poczynania naszego okrętu, będzie również miała załoga. Spodziewać się można systemu awansów i pokaźnego zestawu umiejętności. Miejmy nadzieję, że akurat za te elementy nie przyjdzie nam zapłacić.

Zmiana tytułu

Gra studia Wargaming w początkowej fazie nazywała się World of Battleships, jednak po pewnych perturbacjach zmieniła tytuł na World of Warships. Pomimo, że produkcja wystartowała pod innym szyldem sam gameplay się nie zmienił, czyli będzie strategicznym MMO, w którym przeprowadzimy zapierające dech w piersi bitwy morskie w historycznej oprawie z miejmy nadzieję wysoko rozwiniętym systemem personalizacji statków.

Tak prezentował się zwiastun ze starym logo:

http://www.youtube.com/watch?v=lkirRnpj6TY

Tutaj możecie z kolei podziwiać materiał promocyjny zaktualizowanego tytułu:

http://www.youtube.com/watch?v=SkQAtQp8M-Y

Wersja alfa

Niedługo mają wystartować zamknięte testy wersji alfa. Jeśli jesteś zainteresowany zapoznaniem się z grą wcześniej, aniżeli reszta świata zapraszamy pod ten adres, gdzie można złożyć swoją aplikację. Gdyby nie udało wam się dostać na test alfy, zawsze będzie możliwość powalczyć o przetestowanie wersji beta. Kiedy takowa szansa się pojawi nie omieszkamy was, o tym powiadomić.

Pozostaje nam tylko czekać i mieć wiarę, że tytuł okaże się nie tylko popularny, jak gra o czołgach, ale i udany.

Spróbujecie zgadnąć, jaki kolejny projekt przedstawią nam ludzie z Wargaming.net?

 

 

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...