Haptic Touch w iPhone XR prawie jak 3D Touch? Nadchodzi aktualizacja

Gigant z Cupertino wydając najnowszą wersję beta iOS 12.1.1, wprowadza do smartfonów iPhone XR nową funkcję związaną z Haptic Touch. Czyżby granica pomiędzy nowym rozwiązaniem a 3D Touch zacierała się?

Użytkownicy smartfonów od Apple mogą czuć się nieco pogubieni. Gigant miesza w kwestii 3D Touch, które pojawiają się zamiennie w smartfonach giganta. Niebawem, zapamiętanie tego, która cecha odnosi się do którego urządzenia, będzie niełatwe.

Haptic Touch prawie jak 3D Touch

3D Touch to nic innego jak wywoływanie konkretnych funkcji lub reakcji po mocniejszym przytrzymaniu ekranu. Z rozwiązania można korzystać na smartfonach od iPhone 6S wzwyż. Wyjątek stanowi tegoroczny iPhone XR, który został wyposażony w nieco mniej zjawiskowe rozwiązanie, czyli Haptic Touch. Opiera się ono na czasie przytrzymania danego elementu i działa w nielicznych elementach interfejsu. To jednak zaczyna się zmieniać.

Okazuje się, że najnowsza beta systemu iOS wprowadza do modelu XR obsługę Haptic Touch w centrum powiadomień. Działa to w ten sposób, że po dłuższym przytrzymaniu panelu z notyfikacją, wiadomość rozwija się, a użytkownik może wejść z nią w interakcję. Zupełnie jak przy użyciu 3D Touch.

Powstaje wiec pytanie, czy Apple zamierza dodać do HT kolejne opcje, czy jest to jedynie “jednorazowy” wyskok?

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2788 More posts in artykuły category
Recommended for you
Razer Core X Chroma
Razer Core X Chroma — czy warto dopłacać do nowego eGPU?

Znany producent sprzętu dla graczy ogłosił właśnie premierę następcy świetnego eGPU, czyli stacji dla zewnętrznych...