HTC na dnie?

Kłopoty tajwańskiego HTC wydają się niemieć końca. Najpierw na wpół udana premiera ostatniego flagowca, a teraz to. Wyniki finansowe.

HTC 10 zdjęcie smartfona

Niedawna premiera HTC 10 odbiła się szerokim echem w mediach. I to nie tylko dlatego, że flagowiec prezentował się niesamowicie. Chodziło oczywiście o zamieszanie wokół wersji Lifestyle, która stawiała producenta w niezbyt komfortowej sytuacji. Dochodziło nawet do tego, że liczba zamówionych w przedsprzedaży HTC 10 oscylowała wokół błędu statystycznego. Można jednak było założyć, że coś takiego to tylko wyjątek od reguły, a flagowiec poradzi sobie na rynku.

Niestety, ale wygląda na to, że ktoś w HTC zawalił sprawę na całej linii. Opublikowany raport inwestycyjnie nie pozostawia niestety złudzeń. Premiera flagowca podreperowała budżet producenta, ale w żaden sposób nie sprawiła, że wyszedł on z dołka. Choć trochę przesadzamy i HTC nie ogłasza jeszcze bankructwa, to niestety ale nie wiedzie się im najlepiej. Kwiecień tego roku był przełomowy i wydawało się, że zła passa właśnie się skończyła. Zanotowano bowiem wzrost sprzedaży o imponujące 38,7% względem poprzedniego miesiąca.

wyniki finansowe HTC tabela

Maj przyniósł wzrosty, ale już nie tak duże, bo zaledwie o 17,4%. Można jednak powiedzieć, że to sukces, wszak wskaźniki idą do góry. Czar pryska, gdy porównamy je z zeszłym rokiem. Miesięczne wyniki są gorsze średnio o połowę, a marcu o blisko 80 procent! I choć obecnie HTC próbuje nadrabiać straty to nie może liczyć na zamknięcie roku z dużym zyskiem. Dochód w maju jest na poziomie około 200 milionów dolarów. Dla porównania w zeszłym roku w tym samym okresie wynosił on prawie 350 milionów i był o ponad 37% lepszy niż obecnie. Daje do myślenia prawda?

Co sprawiło, że HTC ma teraz takie problemy? Może to wynikać z faktu, że spóźniono się z premierą flagowca. Najwięksi konkurenci zrobili to albo na Mobile World Congress (Samsung oraz LG) lub chwilę później (Apple). Tymczasem HTC zwlekało i choć przygotowało bardzo dobry sprzęt, zabito go ceną i kiepskim marketingiem. Nawet średnia półka, czyli seria Desire, nie ratuje już Tajwańczyków. Czy właśnie oglądamy zmierzch jednego z ciekawszych producentów? Miejmy nadzieję, że nie i to tylko przejściowe kłopoty.

Źródło: Investors HTC
Fot: jw., HTC

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...