HTC szykuje dla Google aż dwa Nexusy!

 

Informacja nie została jeszcze potwierdzona – zarówno HTC, jak i gigant z Mountain View milczą w tej sprawie. Nie oznacza to oczywiście, że mamy do czynienia z nic niewartą plotką. Przeciwnie, źródła pochodzenia informacji słyną ze sprawdzalności, co pozwala myśleć, iż Tajwańczycy faktycznie szykują kolejne Nexusy…

HTCNexus750x300

Wiadomość pojawiła się na chińskim serwisie Weibo. Nieoficjalne informacje publikowane na łamach wspomnianej witryny bardzo często są w późniejszym czasie potwierdzane przez zainteresowany podmiot. Podejrzewam, że tym razem będzie podobnie. Dlaczego?

Zacznijmy od początku, czyli od relacji na linii HTC – Google. Te są więcej niż ciepłe, gdyż to właśnie Tajwańczycy współpracowali z wyszukiwarkowym gigantem podczas tworzenia pierwszego „Androida”, czyli Nexusa One. Działania te okazały się sukcesem, czego potwierdzeniem jest dzisiejszy udział zielonego robota w rynku Mobile. To przypieczętowało „przyjaźń”.

Google, widząc że HTC tonie (odsyłam do artykułu redakcyjnego kolegi), może chcieć firmie zwyczajnie pomóc. Jak? Proponując współpracę przy tworzeniu nowych urządzeń referencyjnych z linii Nexus. Jestem więcej niż przekonany o tym, że firma skorzystałaby na tym niemało. Ba, możliwe, że pozwoliłoby to wyjść koncernowi z dołka.

HTCNexus1

Cóż, piękna wizja, ale jak ma się ona do rzeczywistości? Właściwie jest ona bardzo prawdopodobna. Biorąc pod uwagę czas potrzebny na stworzenie smartfonu, a co dopiero dwóch, sądzę, iż decyzja dotyczące tego, czyje logo pojawi się w tegorocznych Nexusach, musiała już zapaść.

Kibicuję HTC z całych sił. Świetna nieinwazyjna nakładka, przyjemny dla oka design i wysoka jakość wykonania – obok produktów firmy ciężko przejść obojętnie. Niestety, stosunkowo wysokie ceny ciągną firmę na dno. Czy współpraca z Google sprawi, że HTC znowu wróci na szczyt? Cóż, na to może być już za późno, ale kto wie…

Źródło: Phonearena

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...