Klawiatura z Nexusa dostępna dla wszystkich

Od dziś właściciele urządzeń pracujących pod kontrolą Androida w wersji 4.0 lub wyższej, mogą za darmo pobrać oficjalna klawiaturę od Google, znaną z linii Nexus.

Google-Keyboard 750x300

Sama metoda wprowadzania tekstu jest bardzo przyjemna, ułożenie klawiszy wpływa pozytywnie na komfort użytkowania. Jednak największą zaletą rozwiązania od Google jest funkcja typing gesture, znana między innymi z aplikacji Swype lub SwiftKey. Jednym słowem mamy teraz możliwość pisania poprzez przesuwanie palcem po ekranie.

unnamed

Widzę, że firma z Mountain View stara się w możliwie prosty sposób zapobiegać fragmentacji swojego systemu. Nas cieszy fakt, że ostatnio została przebudowana aplikacja Gmail, Kalendarz, a nawet Hangout. Jeśli dodamy do tego fakt wprowadzania większej liczby urządzeń z czystym Androidem na pokładzie, można pogratulować Google polityki.

W związku z popularnością nowej klawiatury, chwilowo możecie mieć problemy z jej pobraniem. Jednak po kilku próbach powinno się udać. Gorąco zachęcam do zapoznania się z aplikacją Google Keyboard.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6479 More posts in News category
Recommended for you
cyberprzestępczość
Komputery kwantowe – nadzieja czy zagrożenie cyberbezpieczeństwa?

Wyścig do stworzenia pierwszego powszechnie stosowanego komputera kwantowego trwa - być może wkrótce poznamy producenta,...