Krótka historia prezentów świątecznych – infografika

Prezenty są odzwierciedleniem epoki, w której je dajemy. Nikogo zatem nie dziwi, że dziś pod choinką grzeczne „dzieci” znaleźć mogą smartfony, konsole, aparaty fotograficzne, czy też inne przedmioty szeroko związane z technologią. O, ile we wcześniejszych latach królowały przytulanki i gry planszowe, teraz panowanie objęły wszelkiej maści urządzenia elektroniczne.

W związku z nadchodzącą gwiazdką serwis abbyryandesign.com specjalnie z tej okazji przygotował infografikę, z której dowiedzieć się możemy, jakie przedmioty były najczęściej kupowane pod choinkę na przestrzeni pięćdziesięciu lat. O, ile w latach 60—tych królowały gry planszowe i zabawki: GI. Joe, Twister to w obecnych czasach Św. Mikołaj poszedł w stronę technologii. W ostatnich latach przewijają się wyłącznie urządzenia elektroniczne, a zmianie ulega jedynie nazwa producenta. Tablet, konsola, iPhone, odtwarzacz – pokazuje nam to, w jak dużym stopniu szalejemy na punkcie gadżetów. Biorąc pod uwagę różnorodność prezentów, we wcześniejszych okresach świątecznych, smutnym pozostaje fakt, że prezenty w przeszłości służyły rozwojowi dzieci, a obecnie wyłącznie rozrywce.

Zastanawiająca jest tylko jedna kwestia? Jak lista najpopularniejszych gwiazdkowych prezentów będzie wyglądać za kolejne pięćdziesiąt lat? Macie swoje typy?

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...