You are here
Monitor AOC I2481FXH — pierwsze wrażenia Sprzęt testy 

Monitor AOC I2481FXH — pierwsze wrażenia

Od około tygodnia pracuje na stylowym monitorze IPS — AOC I2481FXH i jak to mam w zwyczaju, postanowiłem podzielić się z wami pierwszymi wrażeniami. W tekście znajdziecie plusy i minusy sprzętu, który, choć prezentuje niską półkę cenową, zaskakuje w co najmniej kilku aspektach. Do rzeczy.

AOC I2481FXH

AOC I2481FXH jest sprzętem niedrogim, który można nabyć za około 600 złotych. Niska cena nie oznacza w tym przypadku ogromnych kompromisów, które znacząco wpływałyby na komfort użytkowania monitora. Pamiętajmy, że mówimy o sprzęcie dla niewymagającego klienta. Człowiek przeznaczający na nowy sprzęt tego typu rzadko kiedy ma wygórowane oczekiwania, dzięki czemu rzeczony AOC może wydawać się ciekawszy. Wszystko dzięki kilku zaletom, które nie są oczywiste nawet w wyższej półce cenowej.

Zalety AOC I2481FXH

Wyświetlacz monitora to jedno z najważniejszych w mojej pracy narzędzi, którymi posługuję się na co dzień. Mimo to uważam, że nie jestem w kwestii doboru tegoż elementu marudny. Większość czasu użytkuję wbudowaną w MacBooka Pro Retinę, ale zdarza się, że potrzebuję większej przestrzeni roboczej. Wtedy podłączam do komputera monitor zewnętrzny. Jedną z najbardziej odczuwalnych dla mnie wad takich urządzeń jest toporny design, grube ramki oraz potrzeba przygotowania odpowiedniej przestrzeni. AOC I2481FXH wydaje się więc sprzętem dla mnie idealnym.

Wygląd zewnętrzny

Monitor jest w moim odczuciu po prostu piękny. Przyjemna dla oka bryła niezmącona zbędnymi elementami idealnie współgra z podstawką w niecodziennym kształcie. Z której strony nie oglądałbym AOC I2481FXH, monitor dalej nazywam atrakcyjnym. Nie będę kryć, że ma na to wpływ spasowanie kolorystyczne z używanym przeze mnie komputerem. Jeśli więc na co dzień trzymacie na biurku srebrno-czarny kawałek elektroniki użytkowej — wspomniane połączenie przypadnie wam do gustu.

Smukłość

Testowany egzemplarz, a uściślając — jego główny element, czyli ekran, jest po prostu cienki (niecałe 8 mm), co jest nie tylko przyjemne w obiorze, ale również użyteczne. Sprzęt naprawdę łatwo ustawić, nie martwiąc się tym, czy starczy nam miejsca.

Ramki

2017 rok z pewnością możemy nazwać rokiem bezramkowych smartfonów. Trend ten wkracza również w inne segmenty branży technologicznej takie jak TV czy Monitory, czego AOC I2481FXH jest idealnym przykładem. Zredukowane do minimum ramki okalające wyświetlacz wpływają na mniejsze wymiary konstrukcji.

AOC I2481FXH

Fizyczne przyciski

Coraz rzadziej spotykam w pełni fizyczne przyciski, które mimo całego mojego zamiłowania do dotykowych powierzchni, uważam za potrzebne. Przynajmniej w przypadku monitorów. Te wbudowane w model I2481FXH sprawują się iście genialnie, a co ważne — dzięki opisanym na froncie funkcjom każdego z nich, nie ma problemu z odnalezieniem interesującej usera opcji.

Menu

Nie, żeby menu ustawień było w testowanym modelu inne niż w pozostałych sprzętach AOC, ale muszę wspomnieć o tym, że jest ono stosunkowo rozbudowane. Szczególnie jeśli zestawimy to z niską ceną. Kolejna sprawa to możliwość skorzystania z oprogramowania iMenu dostępnego na płycie dołączonej do zestawu. Aplikacja ta jest niczym innym jak panelem z ustawieniami, które pozwalają regulować monitor tak jak w przypadku wbudowanego w sprzęt menu.

Wady

AOC I2481FXH, jak każdy inny sprzęt ma również wady. Nie dyskwalifikują one sprzętu jako takiego, ale mogą okazać się irytujące dla bardziej wymagających userów. Z drugiej strony, czy wymagający użytkownik kupuje nowy monitor w tej cenie? Odpowiem za was — nie.

Brak głośników

Nie spodziewałem się tutaj co prawda potężnego zestawu audio, ale nie pogardziłbym obecnością choćby przeciętnych wbudowanych głośników. Niestety, producent nie przewidział takowych i chcąc cieszyć się muzyką, należy podłączyć do monitora odpowiednie urządzenie — na przykład słuchawki (złącze audio Jack 3,5 mm).

AOC I2481FXH

Ubogi zestaw portów

Na tylnym panelu AOC I2481FXH znajdziemy jedynie trzy porty, z czego dwa to HMI, a jeden D Sub. Jest to nieco za mało i chętnie zastąpiłbym jedno z gniazd HDMI nowocześniejszymi złączami.

Brak funkcji pivot

Czym jest pivot? Większości z was nie muszę tego zapewne tłumaczyć, jednak wśród czytelników mogą być również osoby, dla których stanowi to zagadkę. Spieszę więc z wyjaśnieniami. Pivot to nic innego jak możliwość fizycznego obrócenia ekranu o 90 stopni, czyli tryb portretowy. Sam często korzystam z rzeczonego trybu i wiem, jak przydatny potrafi być podczas pracy na wielu aplikacjach.

Na tym koniec minusów. Plusów również, gdyż na pełną recenzję AOC I2481FXH musicie poczekać jeszcze co najmniej kilkanaście dni.

Related posts

Leave a Comment