You are here
Wyjątkowe telewizory dla osób ceniących klasę i mocne brzmienie artykuły News Sprzęt 

Wyjątkowe telewizory dla osób ceniących klasę i mocne brzmienie

Idealny obraz pełen detali, rozbudowany system audio zaprojektowany przez Bowers & Wilkins oraz wyjątkowe wzornictwo i klasa – tak w skrócie można opisać nowe telewizory premium Ambilight TV. Modele Philips OLED+937 i Philips OLED+907 to świetny wybór dla osób, które szukają rozwiązań z najwyższej półki i nie idą na kompromisy w kwestii jakości obrazu i dźwięku. A dodatkowo cenią nietuzinkowy design.

Nowe modele Ambilight TV to owoc udanej współpracy marek Philips TV oraz Bowers & Wilkins, które kolejny raz połączyły siły. Znakiem rozpoznawczym Philips OLED+937 i Philips OLED+907 jest zewnętrzny system dźwiękowy stworzony przez legendarną firmę Bowers & Wilkins produkującą wysokiej klasy sprzęt audio oraz nietypowy design i wykończenie z użyciem materiałów premium. Oba telewizory za swoje wyjątkowe i jednocześnie ponadczasowe wzornictwo zdobyły w tym roku prestiżowe nagrody w konkursie Red Dot Award 2022.

Pod względem wzornictwa Philips OLED+937 wyróżnia się wyjątkowo wąską metalową ramką oraz stabilną nogą centralną w kolorze srebra, której integralną częścią jest obudowa głośnika. W przypadku metalowych elementów zrezygnowano z pełnego wykończenia chromem na rzecz satynowego aluminium, dzięki czemu sprzęt pasuje do nowoczesnych wnętrz. Z kolei Philips OLED+907 posiada centralnie osadzoną obrotową podstawę wykonaną z metalu i wykończoną w satynowym ciemnym chromie. W tym modelu dyskretna obudowa systemu audio od Bowers & Wilkins biegnie przez całą szerokość ekranu. W obu telewizorach głośniki powleczono wysokiej jakości tkaniną Kvadrat Audiomix.

Projektanci zadbali również o elegancki wygląd elementów dodatkowych. Pilot dołączany do obu urządzeń wyróżnia się wysokiej klasy metalizowanym wykończeniem oraz przyjemną w dotyku naturalną skórą Muirhead pozyskiwaną ze zrównoważonych źródeł, która pokrywa jego boki i tył. Pilot jest wyposażony w żyroskop, dzięki czemu podświetlenie przycisków aktywuje się ruchem, a także posiada wbudowany mikrofon, który pozwala na sterowanie głosowe. Dedykowany przycisk wywołuje zainstalowanego Asystenta Google, choć telewizory mogą współpracować również z Alexą.

W parze z najwyższej klasy wzornictwem idzie wyjątkowy obraz. Oba urządzenia to modele 4K Ultra HD oparte na najnowszym na rynku panelu OLED-EX, który generuje obraz o 30% jaśniejszy niż standardowy ekran tego typu. Dodatkowo telewizory wyposażono w procesor obrazu Philips P5 AI wykorzystujący możliwości sztucznej inteligencji. Zastosowany algorytm przetwarza wyświetlane treści w taki sposób, aby odwzorować najdrobniejsze detale, płynny ruch, odpowiedni kontrast i bogate kolory. Seanse w iście kinowej jakości zapewnia obsługa najważniejszych formatów HDR: HLG, HDR10+ oraz Dolby Vision. Telewizory posiadają panel z odświeżaniem 120Hz, który dodatkowo dba o płynność transmisji sportowych oraz materiałów wideo. Całość pracuje na systemie operacyjnym Android TV w wersji 11 z bogatą ofertą serwisów streamingowych i aplikacji.

Za realistyczne wrażenia podczas oglądania oraz głębię wyświetlanych treści odpowiada czterostronny (Philips OLED+937) lub trójstronny (Philips OLED+907) system Ambilight, czyli autorska technologa Philips dostępna wyłącznie w urządzeniach tej marki. Pod tą nazwą kryje się system inteligentnych diod LED zamontowanych z tyłu telewizora, które rzucają na ścianę światło w kolorach wyświetlanych aktualnie na ekranie. Wokół urządzenia powstaje barwna poświata, dzięki której widzowie mogą poczuć się jak w środku akcji, a sam ekran sprawia wrażenie większego niż w rzeczywistości.

Domyślnie zainstalowana aplikacja Ambilight Aurora, w momencie gdy nie korzystamy z telewizora, pozwala zamienić urządzenie w ruchomy lub statyczny obraz wychodzący płynnie poza ramy ekranu. Użytkownicy mogą wybierać spośród kilkunastu dostępnych animacji dobranych tak, aby pasowały do różnego charakteru wnętrz i w pełni prezentowały możliwości Ambilight TV.

Równie duże wrażenie robi brzmienie oferowane przez oba modele: jest przestrzenne i pełne detali, a najcichsze dialogi wyraźnie słyszalne. Konstrukcja głośników oraz obsługa formatu Dolby Atmos zapewniają bardzo realistyczne i trójwymiarowe efekty, co sprawia, że podczas seansów mamy wrażenie, jakby przelatujący na ekranie helikopter rzeczywiście znajdował się nad naszymi głowami. Model Philips OLED+937 może pochwalić się systemem audio w wersji 5.1.2 o robiącej wrażenie mocy 95W, z kolei Philips OLED+907 jest wyposażony w równie potężny system 3.1 o mocy 80 W.

Model Philips OLED+937 został doceniony za swój obraz i dźwięk podczas ostatniej edycji branżowego konkursu EISA. Jego 65-calowa wersja zdobyła najwyższe uznanie jurorów i tytuł EISA Home Theatre TV of the Year 2022-2023.

Philips OLED+937 jest dostępny w rozmiarze 65’’ oraz 77’’, natomiast Philips OLED+907 – w rozmiarach 48’’, 55’’ i 65’’.

Related posts

Leave a Comment