Nowy flagowiec HTC U12 — wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Ograniczone portfolio i większy szum medialny — tak HTC zamierza działać w 2018 roku. Jak mniemam, jeśli działania przyniosą pozytywne efekty, plan ten będzie kontynuowany. Najnowszy flagowiec Tajwańczyków HTC U12 pokaże, czy firma faktycznie jest w stanie budować zafascynowaną marką społeczność. Tak się składa, że o urządzeniu wiemy już całkiem sporo.

HTC U11

Tajwański producent nie radzi sobie dziś zbyt dobrze. Od kilku lat wyniki finansowe odzwierciedlające poziom sprzedaży urządzeń mobilnych firmy wyglądają po prostu źle. HTC nie zamierza się jednak poddawać i próbuje odzyskać dawną “chwałę” lub choćby jej namiastkę na kilka możliwych sposobów. Jednym z nich jest nowe podejście do rozszerzania portfolio. Po ubiegłorocznym zamieszaniu z wieloma wersjami modelu U11, w tym roku HTC U12 wystąpi jedynie w wariancie podstawowym, a przynajmniej tak donoszą zaufane źródła. Czego dokładnie możemy spodziewać się po najnowszym urządzeniu Tajwańczyków?

Co zaoferuje HTC U12?

HTC U12 i kompromisy — takie połączenie nie będzie miało racji bytu. Producent tworzy sprzęt, który ma zachwycać i wygląda na to, że będzie się nim chwalił niezwykle intensywnie. Budowanie świadomości marki ma w tym przypadku sens. Dawne HTC było ikoną, obecny kształt firmy, jaki jest, każdy widzi. Potrzeba zmian, które może przynieść U12.

Jeśli wierzyć doniesieniom, urządzenie otrzyma 6-calowy ekran Super LCD o rozdzielczości 2880 x 1440 pikseli i proporcjach 18:9. Osobiście nie jestem przekonany do panelu OLED, choć z korzystałem już z wielu. Dlatego też decyzja HTC w kwestii zastosowanego panelu zwyczajnie mi się podoba.

Wydajność na, jakby nie patrzeć, wysokim poziomie zapewni układ Qualcomm Snapdragon 845, grafika Adreno 640 oraz 6 GB pamięci operacyjnej RAM. Zdjęcia wykonane podwójnym modułem głównym 12 i 8 Mpix, a także przednią kamerką do selfie 12 Mpix zapiszemy na 128 GB pamięci wbudowanej. Pewniaki w kwestii specyfikacji technicznej dopełnia informacja o zastosowaniu akumulatora o pojemności 3420 mAh.

Producent, idąc tropem gigantów branży, prawdopodobnie zdecyduje się na wyposażenie HTC U12 w tak zwany HTC Face Unlock, czyli rozwiązanie pozwalającego na odblokowanie smartfona przy użyciu wizerunku użytkownika. Na szczęście, nie będzie oznaczać to rezygnacji z czytnika linii papilarnych.

Kiedy i za ile?

Premiera urządzenia może odbyć się już w kwietniu. Wtedy też sprzęt miałby trafić do pierwszych sklepów. Cenę typuje się na kwotę około 3500 złotych, co jak na flagowiec jest w zasadzie standardem, a nawet okazją. Czy HTC U12 okaże się sukcesem, pokaże czas. Wiele zależy od akcji promocyjnych producenta. Osobiście trzymam kciuki.

Źródło: PhoneArena, LlabTooFer, Dmitry Kalinin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...