Project Ara opóźniony

Dla tych, którzy nie mogą się doczekać własnego modularnego telefonu, mam złe wieści. Na Twitterze pojawiła się informacja o przełożeniu premiery Project Ara.

projectara

Podczas ostatniego Google I/O mogliśmy zobaczyć działający modularny smartfon i to było wielkie wydarzenie. Niestety jego premiera została przesunięta. Początkowo mówiło się, że nastąpi jeszcze w 2015 roku, ale pracownicy Google odpowiedzialni za Project Ara opublikowali na Twitterze informację, że rynkowy debiut odbędzie się w 2016 roku, nie podano dokładnego miesiąca. Dlaczego tak się stało? Problem kompatybilności i dostępności modułów nieco przerósł inżynierów. Nie spodziewali się aż takich problemów. Połączenie oprogramowania i poszczególnych elementów telefonu w jedną całość jest bardzo skomplikowane. Do spopularyzowania modularnych smartfonów jeszcze daleka droga. Przełożenie premiery nie będzie miało na nią wielkiego wpływu. Wszystko zależy od tego, jak rynek przyjmie takie urządzenia i jak to będzie działało. Jacy producenci będą tworzyli podzespoły i jak będą wypuszczane aktualizacje oprogramowania. Jest wiele niewiadomych.

Modularne smartfony z pewnością są przyszłością. Na chwilę obecną, producenci telefonów nie mają już wielkich pomysłów, co umieścić w swoich urządzeniach. Płacenie co roku około 3 tysięcy złotych za odgrzewanego kotleta to lekka przesada. A jeśli moglibyśmy co roku wydać mniejszą kwotę, a dostać cześć do smartfonu, która jest nam potrzebna? Myślę, że wiele osób byłoby zadowolonych z takiego rozwiązania. Pozostaje jednak problem designu. Urządzenia, które widzieliśmy, do najpiękniejszych nie należą, tak więc nie każdemu przypadną do gustu, ale z czasem powinno się to zmienić.

W 2016 okaże się, jak zaawansowane są modularne telefony i jak będzie rozwijał się ten segment urządzeń. Możliwość spersonalizowania podzespołów do aktualnych wymagań klientów jest naprawdę kusząca. 

źródło: twitter

____________________
Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...