Netflix w Polsce?

Netflix to platforma VOD, która w połączeniu z agresywną walką z portalami torrentowymi i powszechnością subskrybowanych serwisów w internecie, zmieniła oblicze tego jak oglądamy filmy i seriale. Do tej pory polscy użytkownicy nie mieli możliwości się z nią zapoznać na terenie własnego kraju, ale niebawem ulegnie to zmianie.

Netflix przechodzi w ciągu ostatnich trzech lat ogromne zmiany. Poczynając od popularyzacji VOD, przez kręcenie własnych programów i seriali (także na znanych licencjach, np. DareDevil od Marvela), kończąc na globalizacji swojej usługi. W tym roku serwis postanowił podbić Europę i choć użytkownicy w zachodnich krajach kontynentu mogą się już cieszyć Netflixem (między innymi w Szwajcarii) to polscy użytkownicy sieci nie mają nadal dostępu do usługi. Ma się to zmienić już w tym roku, a dowodem na to jest chociażby komunikat na stronie serwisu, który głosi, że będzie niedługo dostępny w Polsce. Oprócz tego polscy użytkownicy za granicą mają dostęp już od kilku miesięcy do napisów w ojczystym języku, co może sugerować, że Netflix przygotowuje grunt pod wejście na nasz rynek. Oczywiście to nie jedyne zmiany w jednej z najszybciej rozwijających się witryn/usług obecnie w sieci.

Firma rozwija się cały czas, przygotowując do całkowitego porzucenia znienawidzonych aplikacji z których korzystała między innymi w usługach Microsoft takich jak Xbox Live. Dzięki temu, szybko taniejącemu internetowi (choć to może się jeszcze zmienić) oraz powszechnej dostępności urządzeń wyposażonych we własne systemy operacyjne i możliwości korzystania z serwisów sieciowych (co drugi telewizor jest obecnie wyposażony w Androida lub inny system służący do obsługi aplikacji/sieci), każdy z nas będzie mógł korzystać w równym stopniu z dowolnego wideo na żądanie. Pozostaje jeszcze kwestia cen subskrypcji i dostosowania jej pod możliwości polskich użytkowników, którym marzy się coś więcej niż Na Wspólnej, a nie chcą nielegalnie ściągać interesujących ich programów.

Źródło: chip

 

 

 

 

 

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...