Squid z milionem pobrań. Dziś Google może nieco podciąć skrzydła twórcom rzeczonej aplikacji

Squid to kapitalna aplikacja dla smartfonów, w której możemy zapoznać się z informacjami ze świata oraz wybranych przez nas kategorii. Twórcy poinformowali właśnie o osiągnięciu wyniku miliona pobrań, ale ja wstrzymałbym się z otwarciem szampana przynajmniej do czasu zakończenia dzisiejszej konferencji Google.

Squid

Milion pobrań aplikacji to wynik, którym naprawdę można się chwalić. Szczególnie że nie mamy do czynienia z gigantem okołotechnologicznym, a “mniejszą” firmą. Dodatkowo, założyciele wspomnieli o nowościach, jakie mają trafić do aplikacji w najbliższym czasie. Uściślając — w Squid pojawią się narzędzia personalizacyjne, blokowanie niechcianych źródeł oraz moderowanie kategorii. Wspomina się też o nowych metodach logowania. Czy to wystarczy?

Squid z milionem pobrań

Aplikację mobilną Squid poznałem dawno temu i muszę przyznać, że początkowo mocno zauroczyła mnie jej funkcjonalność, prostota oraz ciekawe rozwiązania, których próżno szukać w innych aplikacjach. Tytułowy agregator newsów nie miał nic wspólnego z nudnym interfejsem podobnych usług, czemu nie sposób się dziwić. Sami twórcy określają Squid mianem aplikacji dla millenialsów.

Starannie dobierane treści, wygodny tryb czytania oraz, przepraszam za kolokwializm — fajne możliwości zaznaczania wybranych fragmentów, choć przydatne, z czasem zbytnio odciągały mnie o samej treści. Dziś wróciłem do Wiadomości Google, z na których konsumuję informacje z Polski i świata. Newsy branżowe skupiam w Feedly, Twitterze oraz śledzę w serwisie Reddit. Czy w związku ze wprowadzeniem nowości do Squid rozważam powrót do usługi? Wiele zależy od dzisiejszej konferencji Google.

Wiadomości Google vs Squid

Dziś na konferencji otwierającej Google I/O 2018 możemy poznać nową wersję aplikacji Wiadomości. W myśl doniesień została ona przebudowana i scalona z pozostałymi, podobnymi usługami Google. Jeśli faktycznie zmiany okażą się potężne i trafią w gust użytkowników, Squid może stracić na popularności.

Źródło: Squid

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

162 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
ile czasu tracisz
Możesz już sprawdzić, ile czasu tracisz na Facebooku

Facebook, zupełnie po cichu rozpoczął wdrażanie funkcji, dzięki której dowiesz się, ile czasu tracisz na...