Napis w nieznanym języku? Tłumacz Google z nową funkcją

Tłumacz Google niebawem wzbogaci się o możliwość wykrywania języka za pomocą wbudowanej w smartfon kamery. Brzmi świetnie, zwłaszcza że dotychczas musieliśmy dokonywać procesu ręcznie, co nie było do końca wygodne.

Tłumacz Google
fot. Pixabay

Rozpoznawanie tekstu ze zdjęć i tłumaczenie go na język polski lub inny, którym macie chęć się posłużyć, w przypadku Tłumacza Google działa naprawdę dobrze. Mało tego, tłumaczenie może odbywać się w locie, kiedy tylko nakierujemy aparat na interesujące nas słowa. Problem w tym, że zanim to zrobimy, musimy wybrać język, który zamierzamy przetłumaczyć. To może okazać się kłopotliwe, w sytuacji, w której nie mam zielonego pojęcia, z jakim językiem mamy do czynienia.

Tłumacz Google rozpozna język ze zdjęcia

Nowość nie jest tak naprawdę zaskoczeniem. Google zapowiedziała ją podczas tegorocznej konferencji I/O. Zabrakło jednak szczegółów. Redaktorzy serwisu 9to5Google analizując kod aplikacji „Tłumacz Google” dla systemów z rodziny Android, znaleźli zapis odnoszący się do rzeczonej funkcji. Opcja nie jest jeszcze widoczna, ale aplikacja jako taka jest już przygotowana na jej wdrożenie.

Z powyższego płynie prosty wniosek. Firma, jak to często bywa, dokona aktualizacji po stronie serwera. Niestety, nie znamy nawet przybliżonego terminu udostępnienia ficzera.

Nowe smartofny znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: 9to5Google

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

235 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...