W gąszczu aplikacji, czyli co warto zainstalować w telefonie

Żyjemy w świecie telefonów i aplikacji na telefon. Pod ręką mamy więc GPS, wiadomości dotyczące pogody czy informacje o tym, co dzieje się na świecie w każdej minucie i w każdym miejscu. Ale ilość informacji, które możemy przyjąć powinna być filtrowana. Tak samo jak ilość aplikacji, które ułatwiają nam życie. Na jakie z nich się zdecydować?

Telefon z systemem Android

Jeśli masz telefon z systemem Android, masz możliwość zainstalowania na nim niezliczonej niemal ilości gier i aplikacji. Jeśli nie masz takiego telefonu polecamy Ci kupić np. Moto X Style, który nie zawiedzie Cię ani szatą graficzną, ani możliwościami, w które wyposażyli go producenci. Co w pierwszej kolejności powinniśmy na nim zainstalować?

Messenger

To fantastyczna aplikacja, która pomoże Ci utrzymywać regularny kontakt z przyjaciółmi. Messenger pozwala przesyłać zdjęcia i filmy, nagrywać krótkie wiadomości i prowadzić rozmowy grupowe. Inną rewelacyjną opcją jest też WhatsApp.

Jak dojadę

To obok wbudowanego w telefon GPSa świetna aplikacja pomagająca odnaleźć się z miastach. Dzięki niej dowiesz się o najszybszych trasach, godzinach odjazdu autobusów, tramwajów i pociągów, wszystkich stacjach i przesiadkach.

SkyCash

Jeśli często podróżujesz, obok apki Jak dojadę możesz zainstalować również SkyCash, który pozwoli Ci w dwóch krokach kupić wszystkie możliwe bilety na komunikację miejską i międzymiastową. Nie musisz już stać w kolejkach ani obawiać się, że wsiądziesz do pociągu bez biletu.

Endomondo

Jeśli jesteś zapalonym sportowcem lub dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z bieganiem i regularnymi treningami ta aplikacja sprawdzi się świetnie. To ona powie Ci jaką trasę przebiegłeś, w jakim zrobiłeś to czasie i ile spaliłeś przy tym kalorii. To ona też pozwoli Ci regularnie pobijać rekordy, mierzyć się ze sobą samym.

Kindle

Świetna aplikacja dla fanów literatury. Ale też dla tych, którzy gubią się w internecie i zamiast faktycznie czytać książkę, czytają tysiące informacji, które w żaden sposób nie wzbogacają ich wyobraźni.

Spotify

Rewelacyjna aplikacja dla fanów muzyki. To chyba największa kopalnia albumów, w której nietrudno się odnaleźć. Spotify pozwala Ci słuchać ulubionych kawałków, ale pozwala Ci też odkrywać nowe trendy w muzyce. Będzie podsuwać Ci propozycje i nie zasypie Cię reklamami.

Shazam

Znasz to uczucie, kiedy siedzisz w restauracji, a w tle słyszysz piosenkę, którą bardzo lubisz, ale nie masz pojęcia, kto jest jej wykonawcą? W takich sytuacjach na ratunek przyjdzie Ci Shazam – aplikacja, która po kilku dźwiękach jest w stanie rozpoznać każdy utwór.

Co i gdzie

Jeśli chcesz być na bieżąco z wydarzenia w Twoim mieście, zainstaluj aplikację Co i gdzie. Podpowie Ci, co każdego dnia grają w kinie, na jaką wystawę warto wybrać się w weekend lub na jaki koncert warto zaklepać bilety w nadchodzącym czasie.

Squid

To aplikacja informacyjna, która w odróżnieniu od innych tego typu aplikacji, podaje Ci informacje z kilku różnych źródeł. Masz więc gwarancję, że zdobywana przez Ciebie wiedza jest jak najbardziej obiektywna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

558 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
cyberprzestępczość
Komputery kwantowe – nadzieja czy zagrożenie cyberbezpieczeństwa?

Wyścig do stworzenia pierwszego powszechnie stosowanego komputera kwantowego trwa - być może wkrótce poznamy producenta,...