W sobotę Polska Liga Walk Rycerskich Total War WARHAMMER II w Błaszkach pod Sieradzem

Już w sobotę 14 października w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Błaszkach rycerze z całej Polski będą stawać w szranki. To już druga kolejka ligi, która będzie nosiła nazwę sponsora tytularnego: Total War WARHAMMER II, czyli kultowej strategicznej gry PC w świecie fantasy. Dystrybutor gry sponsoruje nagrody w turnieju, a także został sponsorem wspierającym kadry.

polska liga walk rycerskich

Więcej o współpracy rycerzy z światem gier komputerowych: TUTAJ

PLWR – czyli Polska Liga Walk Rycerskich, to rozgrywki złożone z sześciu turniejów, które mają wyłonić ligowego mistrza Polski w Sportowych Walkach Rycerskich. Punktacja zależy od liczby drużyn występujących w danym turnieju. Jeżeli występuje osiem drużyn, to pierwsza zdobywa osiem punktów, zaś ostatnia zaledwie jeden. Gdy w kolejnym turnieju jest 11 zespołów – to pierwsza otrzymuje 11 punktów. Skąd jednak ruchoma liczba drużyn? W lidze biorą też udział gościnnie zespoły z Czech, Białorusi, Austrii czy Rosji. Niektóre polskie kluby też starają się wystawić drugi skład, by dać młodym zawodnikom szansę zmierzenia się z najlepszymi.

Za nami już pierwsze rozgrywki na polach Grunwaldu. Tam zwyciężył KS Rycerz. Niespodzianką większą był niezwykle wyrównany poziom ligi, czego dowodem jest rewelacyjna postawa drużyny z Orzesza i zajęcie przez nią drugiego miejsca. Trzecie miejsce zajęła drużyna Sierotek, która w walce o najniższy stopień podium pokonała Silesię. 

To dopiero jednak początek, do gry przystępują bowiem dwie nowe drużyny Lwy Lublin oraz Warsaw Hunters. Obie posiadają mix doświadczonych zawodników z młodzieżą i mogą sporo namieszać w tabeli. W Błaszkach z pewnością ogromną atrakcją będzie też występ drużyny Zapadnia Baszta z Kaliningradu. To właśnie Rosjanie z KS Rycerz będą faworytami tego turnieju. Pozostałe drużyny jednak nie zamierzają odpuszczać i szykuje się zacięta walka. Według rozkładu  w godzinach 12:00- 13:00 przeprowadzone zostaną starcia masowe – 16 vs 16, zaś od 13:30 rusza 5 vs 5. Co ważne wstęp na wydarzenie jest wolny. 

Wyniki PLWR / Resultes of Polish Medieval Combat League

Opublikowany przez PLWR – Polska Liga Walk Rycerskich na 23 września 2017

Zawodnicy biją się jednak nie tylko o mistrzostwo, ale też i o uznanie trenera kadry.  Co roku selekcjoner  wybiera on  najlepszych zawodników, którzy pojadą na mistrzostwa świata jako kadra Polski. Nasi zawodnicy rokrocznie znajdują się w światowej czołówce.  

Od 2009 rozgrywane są  bowiem mistrzostwa świata. Polacy rokrocznie znajdują się w światowej czołówce. Początkowo na świecie była jedna federacja walki – obecnie są dwie: HMB i IMCF – na ostatnich mistrzostwach tej drugiej federacji, które odbyły się w Spøttrup w Danii Reprezentacja Polski sięgnęła po 2 złote i 3 srebrne medale, zajmując drugie  miejsce w klasyfikacji generalnej zaraz za Ukrainą. W rozgrywanych , na największej arenie walk byków La Monumental w Barcelonie, mistrzostwach federacji HMB Rycerska Kadra Polski zajęła miejsce tuż za Rosją i Ukrainą. Na imprezy jeździ około 30 reprezentacji, co jest dowodem na popularność sportu nie tylko w Europie. Ostatnio do rywalizacji przystąpiła kadra Chin, która już teraz imponuje możliwościami organizacyjnymi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

200 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
IFA 2018
IFA 2018 za pasem. Jakich premier możemy się spodziewać?

Pod koniec wakacji ruszają berlińskie targi elektroniki użytkowej IFA 2018. Na kilka dni hale Messe...