polska liga walk rycerskich

W sobotę Polska Liga Walk Rycerskich Total War WARHAMMER II w Błaszkach pod Sieradzem

Już w sobotę 14 października w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Błaszkach rycerze z całej Polski będą stawać w szranki. To już druga kolejka ligi, która będzie nosiła nazwę sponsora tytularnego: Total War WARHAMMER II, czyli kultowej strategicznej gry PC w świecie fantasy. Dystrybutor gry sponsoruje nagrody w turnieju, a także został sponsorem wspierającym kadry.

polska liga walk rycerskich

Więcej o współpracy rycerzy z światem gier komputerowych: TUTAJ

PLWR – czyli Polska Liga Walk Rycerskich, to rozgrywki złożone z sześciu turniejów, które mają wyłonić ligowego mistrza Polski w Sportowych Walkach Rycerskich. Punktacja zależy od liczby drużyn występujących w danym turnieju. Jeżeli występuje osiem drużyn, to pierwsza zdobywa osiem punktów, zaś ostatnia zaledwie jeden. Gdy w kolejnym turnieju jest 11 zespołów – to pierwsza otrzymuje 11 punktów. Skąd jednak ruchoma liczba drużyn? W lidze biorą też udział gościnnie zespoły z Czech, Białorusi, Austrii czy Rosji. Niektóre polskie kluby też starają się wystawić drugi skład, by dać młodym zawodnikom szansę zmierzenia się z najlepszymi.

Za nami już pierwsze rozgrywki na polach Grunwaldu. Tam zwyciężył KS Rycerz. Niespodzianką większą był niezwykle wyrównany poziom ligi, czego dowodem jest rewelacyjna postawa drużyny z Orzesza i zajęcie przez nią drugiego miejsca. Trzecie miejsce zajęła drużyna Sierotek, która w walce o najniższy stopień podium pokonała Silesię. 

To dopiero jednak początek, do gry przystępują bowiem dwie nowe drużyny Lwy Lublin oraz Warsaw Hunters. Obie posiadają mix doświadczonych zawodników z młodzieżą i mogą sporo namieszać w tabeli. W Błaszkach z pewnością ogromną atrakcją będzie też występ drużyny Zapadnia Baszta z Kaliningradu. To właśnie Rosjanie z KS Rycerz będą faworytami tego turnieju. Pozostałe drużyny jednak nie zamierzają odpuszczać i szykuje się zacięta walka. Według rozkładu  w godzinach 12:00- 13:00 przeprowadzone zostaną starcia masowe – 16 vs 16, zaś od 13:30 rusza 5 vs 5. Co ważne wstęp na wydarzenie jest wolny. 

Wyniki PLWR / Resultes of Polish Medieval Combat League

Opublikowany przez PLWR – Polska Liga Walk Rycerskich na 23 września 2017

Zawodnicy biją się jednak nie tylko o mistrzostwo, ale też i o uznanie trenera kadry.  Co roku selekcjoner  wybiera on  najlepszych zawodników, którzy pojadą na mistrzostwa świata jako kadra Polski. Nasi zawodnicy rokrocznie znajdują się w światowej czołówce.  

Od 2009 rozgrywane są  bowiem mistrzostwa świata. Polacy rokrocznie znajdują się w światowej czołówce. Początkowo na świecie była jedna federacja walki – obecnie są dwie: HMB i IMCF – na ostatnich mistrzostwach tej drugiej federacji, które odbyły się w Spøttrup w Danii Reprezentacja Polski sięgnęła po 2 złote i 3 srebrne medale, zajmując drugie  miejsce w klasyfikacji generalnej zaraz za Ukrainą. W rozgrywanych , na największej arenie walk byków La Monumental w Barcelonie, mistrzostwach federacji HMB Rycerska Kadra Polski zajęła miejsce tuż za Rosją i Ukrainą. Na imprezy jeździ około 30 reprezentacji, co jest dowodem na popularność sportu nie tylko w Europie. Ostatnio do rywalizacji przystąpiła kadra Chin, która już teraz imponuje możliwościami organizacyjnymi.

 

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...