Xiaomi zarabia na smartfonach? Bzdura!

Sytuacja Xiaomi nie należy do najprostszych. Choć Chińczycy sprzedają każdego roku kilkanaście milionów urządzeń, o zarobku z tego tytułu nie ma mowy.

Xiaomi 750x300

Producenci urządzeń z segmentu elektroniki użytkowej dwoją się i troją, aby zadowolić akcjonariuszy, dla których liczą się głównie tabletki zysków i strat. Xiaomi wydaje się nie uczestniczyć w tymże wyścigu. Dlaczego? Czyżby firm nie chciała zarabiać?

Xiaomi zarabia, lecz nie na smartfonach

Obecny wiceprezes Xiaomi – Hugo Barra poinformował agencję Reuters (w wywiadzie) o tym, iż firmie nie udało się do tej pory zarobić na sprzedaży urządzeń. Co ciekawe – rzeczony członek zarządu twierdzi, iż nawet jeśli firma sprzedałaby kilka miliardów urządzeń, w dalszym ciągu nie będzie mowy o zarobku.

Wygląda na to, że oferowany sprzęt jest zwyczajnie zbyt tani w stosunku do kosztów, jakie wynikają z jego produkcji, dystrybucji oraz promocji. Nie oznacza to oczywiście, że firma jest pod kreską. Co to, to nie. Należy pamiętać o tym, że koncern oferuje także inne urządzenia, w tym akcesoria, powerbanki, kamery oraz trackery fitness. To właśnie ten sprzęt odpowiada na lwią część zysków.

Jak nieoficjalnie wiadomo, podczas przyszłorocznych targów CES firma pokaże kolejne urządzenia niebędące smartfonami. Co to będzie? Na chwilę obecną danych brak, ale to zmieni się wraz z czasem pozostałym do rozpoczęcia eventu.

Źródło: Reuters

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6479 More posts in News category
Recommended for you
cyberprzestępczość
Komputery kwantowe – nadzieja czy zagrożenie cyberbezpieczeństwa?

Wyścig do stworzenia pierwszego powszechnie stosowanego komputera kwantowego trwa - być może wkrótce poznamy producenta,...