Google Go

100 milionów pobrań Google Go, czyli pokaz siły prostoty

Smartfony z Android Go na pokładzie wydają się mało popularnym rozwiązaniem. Wobec tego, skąd wziął się wynik 100 milionów pobrań aplikacji Google Go dedykowanej wspomnianej serii smartfonów? Odpowiedź tkwi w otwartości Zielonego Robota.

Google Go
fot. Google

Dane o liczbach pobrań aplikacji Google Go, która jest tak naprawdę lżejszą wersją wyszukiwarki internetowej Google, pokazują jasno, jak istotnym rozwiązaniem jest rzeczone narzędzie.

Google Go pobrany 100 milionów razy

Ceny flagowców osiągają dziś kwoty z rzędu 4, 5, a nawet 7 tysięcy złotych. Za wyższej klasy średniaka zapłacimy od 2 do 3 tysięcy złotych, jednak, co jeśli nie chcemy wydawać tak potężnych pieniędzy na smartfon? Rozwiązaniem wydaje się budżetowa półka cenowa. Niestety, ona również wygląda inaczej niż kilka lat temu. Tak zwane „tanie smartfony” kosztują dziś nieco poniżej 1000 złotych, a to w dalszym ciągu jest wysoka dla wielu osób kwota. 

Wyjściem z sytuacji są urządzenia z serii Android Go, które zostały przygotowane tak, aby działać sprawnie przy naprawdę oszczędnej specyfikacji technicznej. Smartfony te często otrzymują zaledwie 1 GB RAM, słaby aparat oraz konstrukcję, która z wysoką jakością wykonania ma niewiele wspólnego. Może się wydawać, że urządzenia takie nie są zbyt popularne, lecz dane dotyczące pobrania wskazują jasno, że jedną z najważniejszych aplikacji Androida Go — Google Go pobrano już przeszło 100 milionów razy

Jeśli jako punkt odniesienia przyjmiemy wrzesień ubiegłego roku, gdzie wynik wynosił 10 milionów pobrań, możemy zauważyć dziesięciokrotny wzrost. Liczby robią wrażenie, prawda?

Trzeba mieć jednak świadomość tego, że aplikację Google Go mogli pobrać nie tylko użytkownicy budżetowych smartfonów z serii Android Go. Apka jest dostępna w Google Play Store dla wszystkich chętnych userów wykorzystujących na co dzień system Android. Część wspomnianych pobrań należy więc do osób, które nie widziały na oczy platformy „Go”. Nie znamy niestety dokładnego podziału na źródła pobrań, jednak obstawiam, że za lwią iść część odpowiadają smartfony z Android Go.

Smartfony z Androidem znajdziecie na Vipelektrogadzet.

Źródło: Android Police

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....