You are here
Android Go będzie droższy. Wszystko przez nowy procesor Qualcomm Mobile 215 artykuły News 

Android Go będzie droższy. Wszystko przez nowy procesor Qualcomm Mobile 215

Wszystko wskazuje na to, że sztandarowy dostawca układów mobilnych do smartfonów zamierza zaatakować najniższą półkę cenową. Możliwe, że chip Qualcomm Mobile 215, nad którym pracuje firma, trafi do urządzeń z serii Android Go. Pytanie, jak odbije się to na cenach rzeczonych smartfonów.

Qualcomm Mobile 215
fot. Qualcomm

Urządzenia pracujące pod kontrolą Androida oferowane są w przeróżnych segmentach cenowych. W świecie zielonego robota możemy wybierać pomiędzy sprzętem za kilkaset złotych, a urządzeniami kosztującymi nawet 7 tysięcy złotych. O ile droższe konstrukcje wyposażone są w topowe komponenty czołowych dostawców, jak na przykład procesory Qualcomma, tak budżetowe konstrukcje muszą zadowolić się niewymagającą specyfikacją. Sprzęt z serii Android Go wykorzystuje chipy Mediateka, które są tańsze od rozwiązań Qualcomma, ale zapowiada się nam niemałe przetasowanie na tymże rynku.

Nadchodzi Qualcomm Mobile 215

Poznaliśmy częściową specyfikację układu oznaczonego nazwą kodową QM215. Qualcomm Mobile 215, bo tak najprawdopodobniej zostanie nazwany chip, otrzyma cztery rdzenie Cortex-A53 o taktowaniu 1,3 GHz, grafikę o taktowaniu 650 MHz. Procesor zostanie wykonany w 28 nm procesie. Specyfikacja będzie współpracować z 1 GB lub 2 GB RAM oraz z 8 GB, lub 16 GB pamięci na dane. Co ciekawe mówi się też o współpracy z ekranami o rozdzielczości wyższej niż 720p.

Setup ten idealnie wpisuje się w założenia urządzeń z Androidem Go, ale pojawia się tutaj jeden mały problem. Dam sobie uciąć rękę za to, że Qualcomm Mobile 215będzie znacznie droższy od odpowiedników wyprodukowanych przez MediaTeka. To niemal na pewno będzie oznaczało wzrost cen sprzętu sygnowanego marką „Go”. Czy tak się stanie? Przekonamy się już niebawem.

Źródło: Gizchina

Related posts

Leave a Comment