You are here
13 powodów 3 i inne nowości do obejrzenia w weekend felietony 

13 powodów 3 i inne nowości do obejrzenia w weekend

Kolejny weekend można już uznać za rozpoczęty, więc przybywamy do was z porcją nowości, która pojawia się właśnie na Netflix. Kolejny wielki hit serialowy można od dziś oglądać na platformie, ale 13 powodów 3 to nie jedyna nowość, na którą warto zwrócić uwagę w naszym zestawieniu. Przyglądamy się z bliska temu, co warto dodać na swoją listę rzeczy do obejrzenia. Zapraszamy!

13 powodów 3
Fot. Netflix / 13 powodów 3

Niesamowite jest to, że serial, który jest główną nowością zaczynającego się właśnie weekendu, przeszedł taką transformację od swoich początków, a zdaje się, że nikt nie zwraca na to uwagi. Trzeba się chyba pogodzić z tym, że ważne i trudne tematy nie są najlepszym sposobem na to, by przyciągać widownie na dłużej przed ekran. Ta zdaje się, że potrzebuje czegoś bardziej oderwanego od rzeczywistości, więc Netflix im to daje. Czy to jednak dobra droga?

13 powodów 3

Serial 13 powodów, a raczej jego pierwszy sezon, poruszał bardzo ciężka kwestię, jaką jest samobójstwo wśród nastolatków. Stąd też sam tytuł, który odnosił się do kaset z nagraniem, które zostawiła po sobie Hannah Baker (grana przez Katherine Langford). I choć to nie ona była główną bohaterką pierwszego sezonu, bo tutaj pierwsze skrzypce grał jednak Clay Jensen (Dylan Minnette), to mimo wszystko cała historia toczyła się właśnie wokół tematu samobójstwa dziewczyny. Wprawdzie wokół pokazywano kolejne, nieciekawe sytuacje, których mogła doświadczać licealna młodzież, ale nacisk położono na śmierć Hannah.

Tymczasem kolejny sezon przyniósł lekką zmianę, bo choć wydawało się, że pierwszy zostawiał historię zupełnie zamkniętą, to jednak twórcy zdecydowali się na napisanie kontynuacji. Kolejny sezon niejako zahaczał o sprawy z pierwszego, ale tutaj zdecydowano się na wprowadzenie także nowych wątków. Końcówka drugiego sezonu sprawiła, że trzeci wręcz musiał się pojawić. Czy 13 powodów 3 jest potrzebne zważywszy na to, że temat można było uznać za wyczerpany po pierwszym z sezonów? Cóż, widzowie sami odpowiedzieli, bo oglądalność oraz zainteresowanie serialem było na tyle duże, że Netflix nie bardzo miał wyjście. Sam serial reklamowany jest hasłem: „Tajemnice. Kłamstwa. Zemsta. W liceum Liberty każdy ma coś do ukrycia… i wkrótce prawda wyjdzie na jaw.” więc od razu widzimy, że akcenty w 13 powodów 3 zostaną rozłożone trochę inaczej, niż na początku serii. Sezon trzeci liczy trzynaście odcinków i już można go oglądać na Netflix.

https://youtu.be/nOoS-tWUdj0

Co jeszcze nowego na Netflix?

13 powodów 3 to oczywiście nie jedyna nowość, która pojawi się na platformie, ale zdecydowanie to „największy” z tytułów na ten weekend. Za to wielbiciele samochodów powinni być zadowoleni, bo na platformie pojawi się pierwszy sezon Hyperdrive, czyli reality show pokazujący jak najlepsi kierowcy z całego świata, testują swoje maszyny. Warto dodać, że to pojazdy, które nie są widywane często na drogach, bo ich możliwości są wręcz niesamowite. Warto sprawdzić. Miłośnicy samochodów powinni sprawdzić jeszcze Renowatorów z Doliny Rdzy, czyli serial opowiadający o przyjaciołach, którzy zajmują się renowacją oraz sprzedażą starych samochodów.

Na platformie pojawi się także pierwszy sezon Love Alarm, czyli serialu pokazującego zdradziecką moc nowych technologii. Tutaj akcja będzie toczyła się wokół aplikacji, która pokazuje, kto w okolicy nam się podoba. Pachnie to trochę Czarnym Lustrem, ale nie spodziewamy się aż takiego „ciężaru”, choć możemy zostać mile zaskoczeni. Z nowym sezonem pojawia się jeszcze Hero Mask, czyli animacja o prokuratorze, który próbuje rozwikłać kolejną ciężką sprawę.

Nowe smartfony, które pozwolą wam oglądać Netflix gdziekolwiek jesteście, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Netflix / IMDB / Just Watch / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment