You are here
Netflix na wrzesień – sypią się nowe filmy i seriale na jesień felietony 

Netflix na wrzesień – sypią się nowe filmy i seriale na jesień

Wiemy już, jak będzie wyglądała oferta Netflix na wrzesień, czyli dla niektórych bardzo smutny miesiąc. Wiadomo, kończą się wakacje i trzeba będzie wrócić do codzienności. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, ale sam wrzesień to raczej nieciekawy miesiąc, ale za to bardzo interesujący pod względem ramówki, a przynajmniej u Netflixa. Co takiego serwis przygotował na kolejny miesiąc?

Netflix na wrzesień
Fot. PixaBay

Wraz z kolejnym miesiące do biblioteki Netflix trafi sporo tytułów, które spodobają się zarówno miłośnikom nowości, jak i także tym, którzy gustują w odrobinę starszych produkcjach. Innymi słowy będzie w czym wybierać, choć nie ma co liczyć na „wielkie” tytuły, a przynajmniej nie takie, które wywołają szybsze bicie serca. To Netflix zagwarantował nam w wakacje umieszczając u siebie trzeci sezon Stranger Things oraz Domu z papieru, a dobijając jeszcze kolejną odsłoną Mindhuntera oraz finałem Orange is the New Black.

Netflix na wrzesień

Jednak oferta Netflix na wrzesień, wcale nie jest uboga pod względem seriali, bo widzowie dostaną nie tylko produkcje, które już znają i ich kolejne sezony, ale także zupełnie nowe tytuły, które warto będzie poznać. Zacznijmy może jednak od samych kontynuacji, bo tych trochę obrodziło na ten miesiąc. Pierwszą z nich będą Rozczarowani, czyli drugi sezon opowieści, której daleko do bajek, choć zrobiona została w tej konwencji. Pierwsza odsłona była interesująca i zawierała humor, do którego fani Futuramy byli przyzwyczajeni, więc i teraz z pewnością będą czekać na kolejny sezon. Ten na Netflix ma pojawić się 20 września, czyli prawie równo za miesiąc. Cóż, na niektóre rzeczy trzeba chwilę poczekać, ale podejrzewamy, że w tym przypadku będzie warto.

To nie jedyna kontynuacja serialu, która pojawi się w ofercie Netflix na wrzesień. Kolejną z nich będzie Szkoła dla elit, która także powraca z drugim sezonem na platformę. Warto zapoznać się z pierwszą odsłoną serialu, bo wydarzenia w nowym sezonie będą się do nich bezpośrednio odwoływać. Historia skupia się wokół elitarnej szkoły w Hiszpanii, gdzie doszło do pewnej tragedii, ale więcej nie chcemy wam zdradzać, żeby nikt nie posądził nas o spoilery. Szkoła dla elit powróci na Netflix już 6 czerwca, czyli niedługo. 13 września pojawi się siódmy już sezon komediowego serialu The Ranch, więc to też warto zaznaczyć sobie w kalendarzu. Z piątym sezonem powróci także Brooklyn 9-9, a nastąpi to 26 września. A co z nowościami?

Nowe seriale na Netflix

We wrześniu pojawi się także kilka zupełnie nowych propozycji, które powinny spodobać się miłośnikom seriali, a w szczególności tych kryminalnych. Najciekawiej zapowiada się Cryminal, który na platformie zadebiutuje 20 września. Co ciekawe, serial pochodził będzie z czterech różnych krajów, a widzowie łącznie dostaną 12 odcinków opierających się na wyjątkowych sprawach kryminalnych z poszczególnych krajów: Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemiec oraz Francji. W każdym z seriali w roli „prowadzącego” wystąpi znana osobistość z danego kraju. W przypadku Wielkiej Brytanii będzie to David Tennant, które duża część osób kojarzy z roli w serialu Doctor Who.

Kolejną interesującą propozycją będzie mini serial Niewiarygodne, który na Netflix zagości 13 września. Tutaj także będziemy mogli przyjrzeć się sprawie, która jest oparta na faktach. Na podstawie artykułu, który został nagrodzony Pulitzerem, powstała krótka opowieść o dziewczynie, która zgłasza na policję, że została zgwałcona. Jednak niedługo po tym zdarzeniu, postanawia odwołać swoje zeznania, a dojściem do prawdy zajmują się dwie policjantki. Ciekawie, choć w zupełnie innym klimacie, zapowiada się serial Wybory Paytona Hobarta. To już komediowe podejście do tematu, bo opowiada o przyszłym kandydacie na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Przynajmniej on siebie tak widzi, bo obecnie przebywa w… liceum. W serialu pojawi się między innymi Gwyneth Paltrow, a jego premiera przewidziana jest na 27 września.

https://youtu.be/6NUcxJYKljM

Filmowe nowości

Wśród filmowych nowości, które zagoszczą na platformie we wrześniu, warto zwrócić uwagę na polskie produkcje, a przynajmniej jedną. Mamy tutaj na myśli Pokot w reżyserii Agnieszki Holland, który jest adaptacją prozy Olgi Tokarczuk. To także częściowo kryminalne kino, które porusza jednak wiele ważnych i ciężkich tematów, nie tylko w kontekście naszego kraju. Pokot na Netflix pojawi się już pierwszego września. Tego samego dnia na Netflix zagości także Planeta Singli 3… Wybór należy do was.

Kolejną nowością będzie Disaster Artist, czyli fabularyzowana historia jednej z największych finansowych klap w Hollywood, która stała się jednocześnie najbardziej uwielbianym filmem przez widzów, którzy gustują w złym kinie. Mowa oczywiście o The Room, którego historię powstania sportretował tutaj James Franco. To słodko gorzkie kino, które warto znać. Premiera na Netflix 21 września. 2 września pojawi się Jumanji: Przygoda w dżungli, czyli nowe podejście do klasyki z lat dziewięćdziesiątych. Tym razem bohaterowie przenoszą się do świata gry, ale pod inną postacią, niż mogliby sobie tego życzyć. W głównej roli The Rock, którego obecnie możemy oglądać na ekranach kin w Hobbs i Shaw. Jeżeli chodzi o komedie, to oferta Netflix na wrzesień zawiera jeszcze m.in. Ostrza chwały czy Legendę telewizji 2: Kontynuację. Obie produkcje znajdą się na platformie 1 września, a wraz z nimi Dirty Dancing oraz Jedz, módl się, kochaj. Będzie w czym przebierać.

Nowe smartfony oraz laptopy, które pozwolą wam oglądać Netflix gdziekolwiek będziecie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Netflix informacja prasowa / YouTube / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment