You are here
16-calowy MacBook Pro teraz oficjalnie — nie jest tanio artykuły News 

16-calowy MacBook Pro teraz oficjalnie — nie jest tanio

Zgodnie z przypuszczeniami, Apple wprowadza do sprzedaży najnowszy komputer przenośny dla wymagających użytkowników. 16-calowy MacBook Pro to powrót klawiatury nożycowej, przycisku ESC oraz potężna dawka wydajności. Czegoś tu jednak zabrakło.

16-calowy MacBook Pro
fot. Apple

Wczoraj informowałem was o tajemniczych spotkaniach zwoływanych przez Apple. Miały one dotyczyć tytułowego komputera i dziś wiemy już, że było to trafne typowanie. Zgodnie z oczekiwaniami, 16-calowy MacBook Pro trafił dziś do portfolio produktowego giganta z Cupertino. Przyjrzyjmy się zmianom w stosunku do niższych modeli MacBooków Pro.

16-calowy MacBook Pro w wersji podstawowej za 11 999 zł

Chyba nikt nie oczekiwał, że najnowszy laptop od Apple będzie tani? Wersja podstawowa zawierająca sześciordzeniowy układ taktowany zegarem 2,6 GHz z Turbo Boost do 4,5 GHz, 16 GB DDR4 RAM, 512 GB pamięci masowej oraz grafiką AMD Radeon Pro 5300M został wyceniony na prawie 12 000 złotych. Za wariant z ośmiordzeniowym procesorem 2,3 GHz z Turbo Boost do 4,8 GHz, 16 GB DDR RAM, pamięcią masową 1 TB oraz grafiką AMD Radeon Pro 5500M przyjdzie nam zapłacić aż 13 999 złotych. Drogo, ale należy pamiętać, że sprzęt ten jest skierowany do profesjonalistów. W takich przypadkach urządzenia zarabiają same na siebie.

https://www.youtube.com/watch?v=ysRigNyavF4

Design nie przeszedł gruntownej przemiany. W dalszym ciągu mamy do czynienia ze stylistyką, która zadebiutowała w 2016 roku. Nie, żeby w jakikolwiek sposób mi to przeszkadzało. Cenię wspomnianą powierzchowność, jednak po tym komputerze oczekiwałem potężnego uderzenia, również w kwestii wyglądu. Nie oznacza to jednak, że w konstrukcji nic nie uległo zmianie. Nowością są niezwykle skromne ramki okalające wyświetlacz oraz układ audio z sześcioma mocnymi głośnikami. Najważniejszą zmianą dotyczącą konstrukcji jest w mojej ocenie klawiatura.

16-calowy MacBook Pro
fot. Apple

Mamy tutaj do czynienia z wielkim powrotem mechanizmu nożycowego, który zastępuje znienawidzony przez wielu układ motylkowy. Nie jest to jednak to samo rozwiązanie co dawniej. Klawiatura nożycowa zachowała bowiem charakterystyczny dla opcji motylkowej niski skok wynoszący zaledwie 1 mm. To cieszy podobnie jak kształt klawiszy kursowa w kształcie litery T, rzecz jasna, odwróconej. Kwestię przycisków dopełnia powrót klawisza ESC, który znajduje się teraz po lewej stronie Touch Bara.

Trzeba również powiedzieć o tym, że 16-calowy MacBook Pro otrzymał kapitalny wyświetlacz Retina o rozdzielczości 3072 x 1920 pikseli z szeroką gamą kolorów P3 i jasnością na poziomie 500 nitów. Potężne układy Intel Core i9 chłodzone są dodatkowymi specjalnie zaprojektowanymi wirnikami układu chłodzenia. Akumulator o pojemności 100 Wh powinien zapewnić nawet 11 godzin ciągłej pracy. Czy tak będzie, pokażą pierwsze testy.

Szczegóły związane ze specyfikacją i zgodnością urządzenia z poszczególnymi technologiami znajdziecie na stronie producenta. Link w źródle.

Źródło: Apple

Related posts

Leave a Comment