You are here
16-calowy MacBook Pro jeszcze w tym tygodniu? Na to wygląda artykuły News 

16-calowy MacBook Pro jeszcze w tym tygodniu? Na to wygląda

Wygląda na to, że Apple zamierza zaprezentować 16-calowego MacBooka Pro jeszcze w tym tygodniu. Firma zwołuje prywatne konferencje prasowe, a to daje do myślenia i sugeruje premierę sprzętową. Potwierdzenie przypuszczeń to kwestia dni.

MacBook Pro 16
fot. 9to5Mac

O 16-calowym MacBooku Pro mówi się od dawna. Firma zamierza wypełnić rzeczonym modelem lukę w komputerach przenośnych dla profesjonalistów. Choć forma ma pozostać zbliżona do opcji 13- i 15-calowych, sprzęt otrzyma kilka istotnych zmian względem wspomnianych komputerów. Wbrew pozorom, mogą one wpłynąć na przyszły sukces MacBooka.

MacBook Pro 16 — premiera „na dniach”

Nie jest pewne, dlaczego Apple spieszy się z premierą. Niezależnie od powodów, jakimi kieruje się firma, trzeba powiedzieć jasno, że klienci oczekują na „szesnastkę” z zainteresowaniem. Można to łatwo wywnioskować z internetowych dyskusji użytkowników sprzętu z logo nadgryzionego jabłka na obudowie. Wygląd komputera, a przynajmniej jego zarys, znalazł się w najnowszym oprogramowaniu macOS. Dzięki „wyciekowi” dowiedzieliśmy się o ważnej zmianie odnoszącej się do klawiatury. Druga, również związana z klawiaturą, wynika z nieoficjalnych informacji. Do rzeczy.

Po pierwsze 16-calowy MacBook Pro otrzyma Touch Bar oddzielony od przycisku ESC. Biorąc pod uwagę, że klawisz odpowiada również za Touch ID, czyli biometryczną weryfikację użytkownika, będzie to znacznie wygodniejszym rozwiązaniem. Druga sprawa dotyczy zastąpienia wadliwego mechanizmu motylkowego nową klawiaturą nożycową. Mechanizm nożycowy stosowany był aż do 2015 roku i wygląda na to, że ma szansę powrócić. Z pewnością zostanie jednak odpowiednio zmodyfikowany.

Pozostaje nam już tylko czekać na oficjalne potwierdzenie opisanych wyżej zmian.

Źródło: 9to5Mac

Related posts

Leave a Comment