You are here
16-calowy MacBook Pro na zdjęciu — poważna zmiana w touchbarze artykuły News 

16-calowy MacBook Pro na zdjęciu — poważna zmiana w touchbarze

Właśnie poznaliśmy oficjalny, choć jedynie częściowy wygląd nadchodzącego komputera przenośnego ze stajni Apple. 16-calowy MacBook Pro, bo o niego chodzi, zaskoczy zmianami w kwestii Touch Bara, przycisku ESC oraz klawiaturze. Premiera to kwestia czasu, jak sądzę, krótkiego.

MacBook Pro 16
fot. 9to5Mac

Mówi się o nim o dawna, ale do tej pory były to głównie plotki, doniesienia z łańcucha dostaw oraz zapewnienia analityków. Teraz, mamy do czynienia z grafiką, która pochodzi od samego Apple. Nie jest to więc mrzonka, a całkiem realny w realizacji plan stworzenia 16-calowego komputera dla wymagających użytkowników. Ze względów finansowych raczej nie będę mógł sobie pozwolić na jego zakup i będę kontynuował przygodę z 13-tkami Air lub Pro. Niemniej, projekt wydaje mi się nader interesujący. Do rzeczy.

16-calowy MacBook Pro pozuje do zdjęcia

Serwis 9to5Mac opublikował zdjęcie tytułowego komputera, które pochodzi bezpośrednio z najnowszej aktualizacji macOS 10.15.1. Ogólna stylistyka, a przynajmniej ta widoczna na grafice, jest nam wszystkim dobrze znana. Kolorystyka również nie stanowi zaskoczenia. Warto jednak przyjrzeć się paskowi funkcyjnemu ulokowanemu bezpośrednio nad standardowymi przyciskami klawiatury.

MacBook Pro 16
fot. 9to5Mac

Łatwo dostrzec, iż Touch Bar będzie wyraźnie oddzielony od przycisku ESC. W ostatnich MacBookach Pro klawisz ten był zintegrowany z paskiem narzędziowym. To miła zmiana, o którą „walczyli” użytkownicy. Użytkownicy walczyli o coś jeszcze. Mam tu na myśli „poprawę” awaryjnej klawiatury motylkowej. Z generacji na generację jest ona coraz bardziej dopracowana. Zredukowano dźwięk, jaki wydawała, a mechanizm nie sprawia już problemów, a przynajmniej nie tyle, ile jego wcześniejsze generacje. Prawdą jest jednak to, że wielu użytkowników tęskni za mechanizmem nożycowym i wygląda na to, że powróci ona w 16-calowym MacBooku Pro.

Nie do końca rozumiem dlaczego. Sam korzystałem ponad dwa lata ze wspomnianego mechanizmu w moim MacBooku Pro 13 i faktycznie, rozwiązanie było świetne. Po przesiadce na MacBooka Air 2019, czyli modelu wyposażonego w możliwie najświeższą klawiaturę motylkową, nie mogę zarzucić jej niczego złego. Działa bez zarzutu i po przyzwyczajeniu się do niej, sprawia wrażenie przyjemniejszej w odbiorze.

Wiemy już, co znajdziemy w nowym komputerze z rodziny MacBook Pro, jednak data premiery w dalszym ciągu pozostaje dla nas tajemnicą. Pozostaje nam jedynie wyglądać wieści w tym względzie.

Źródło: 9to5Mac

Related posts

Leave a Comment