You are here
Darmowy rok na Apple TV+ – jak go uzyskać i co potem oglądać? artykuły News 

Darmowy rok na Apple TV+ – jak go uzyskać i co potem oglądać?

Nowa platforma VOD startuje już jutro, czyli 1 listopada. Chodzi oczywiście o Apple TV+, które swój start będzie miało w ponad setce krajów na całym świecie, a w tym i w Polsce. Firma postanowiła zrobić swoim klientom miłą niespodziankę i oferuje darmowy rok na Apple TV+, ale trzeba oczywiście spełnić pewne warunki i sama promocja jest ograniczona czasowo. Co należy zrobić, by przez rok nie płacić subskrypcji, a korzystać?

Darmowy rok na Apple TV+
Fot. Apple TV+

Start nowej platformy to zawsze duże wydarzenie. W maju przyszłego roku pojawi się HBO Max, a w połowie listopada zadebiutuje Disney Plus. Oba przypadki nie dotyczą jednak Polski, a przynajmniej na ten moment o debiutach VOD na naszym rynku, nic nie wiadomo. Inaczej jest w kwestii usługi od Apple, bo ta dostępna będzie już na start, czyli od 1 listopada. Wtedy także trzeba podjąć kilka kroków, by móc skorzystać z darmowego okresu na korzystanie z VOD.

Darmowy rok na Apple TV+

Firma powiedziała swoim użytkownikom, ze będzie miała dla nich darmowy rok na Apple TV+ pod warunkiem, że ci będą mieli ich nowe sprzęty. Te, musiały być zakupione po 10 września tego roku, czyli faktycznie mówimy tutaj o czymś zupełnie nowym. Nie chodzi tutaj tylko o najpopularniejszy z produktów, czy iPhone, ale także i iPad czy komputer. Wystarczy, żeby jego aktywacja odbyła się już po wspomnianym wyżej terminie. Jak uzyskać darmowy rok na Apple TV+? Taką instrukcję zamieściło na swojej stronie Apple:

Od 1 listopada będzie możliwe rozpoczęcie rocznego, bezpłatnego okresu korzystania z usługi Apple TV+ w aplikacji Apple TV. Wykonaj następujące czynności:

Włącz nowy telefon iPhone, iPada, iPoda touch, urządzenie Apple TV 4K lub Apple TV HD albo komputer Mac i zaloguj się przy użyciu konta Apple ID.

Otwórz aplikację Apple TV 1 listopada lub później. Upewnij się, że na spełniającym kryteria urządzeniu działa najnowsza wersja systemu iOS, iPadOS, tvOS lub macOS.

Oferta powinna zostać przedstawiona natychmiast po uruchomieniu aplikacji. Jeśli nie, przewiń w dół sekcję Obejrzyj teraz, aż pojawi się oferta. 

Stuknij opcję „Skorzystaj z 1 roku bezpłatnie”. Może pojawić się monit o wprowadzenie hasła konta Apple ID, potwierdzenie informacji rozliczeniowych lub dodanie prawidłowej metody płatności. W ciągu rocznego bezpłatnego okresu próbnego nie będą naliczane opłaty.

Jak działa Apple TV+?

Platforma pozwoli na oglądanie produkcji na smartfonach, tabletach oraz komputerach od Apple, ale także i na przystawce Apple TV oraz telewizorach Samsung, które zostały wypuszczone na rynek ostatnio. Jednocześnie z konta będzie mogło korzystać do sześciu osób. Koszt miesięcznej subskrypcji wynosić ma 24.99 złotych, czyli dokładnie tyle samo, co za dostęp do HBO Go. Rozdzielczość udostępnianych produkcji uzależniona będzie od tego, co zaoferował dostawca, więc w serwisie pojawią się i wersje 4K, jak i UHD oraz standardowej. Plusem jest to, że nie trzeba za nic dopłacać, by oglądać w wyższej rozdzielczości.

Nowi użytkownicy mogą skorzystać z bezpłatnego, siedmiodniowego okresu próbnego. Do kiedy nowi użytkownicy mogą zapisać się do usługi, by skorzystać i mieć darmowy rok na Apple TV+? Jeżeli zakup odbył się przed 1 listopada, na aktywację przeznaczono trzy miesiące, czyli do końca stycznia 2020 roku.

Co oferuje Apple TV+?

Jeżeli chodzi o filmy oraz seriale, które pojawią się na nowej platformie, to ich lista nie jest jeszcze tak imponująca, jak w przypadku Disney Plus czy HBO Max. Z całą pewnością warto zwrócić uwagę na serial See, gdzie główną rolę gra Jason Mamoa. To historia o społeczeństwie, które pozbawione zostało zmysłu wzroku i w momencie, kiedy rodzą się pierwsze, widzące dzieci, musi ono przewartościować całe swoje życie. Wprawdzie pierwsze opinie o serialu nie są zbyt zachęcające, to warto dać mu szansę.

Warto także zwrócić uwagę na The Morning Show to kolejna z produkcji autorskich Apple. Ta ma opowiadać o trudach związanych z prowadzeniem porannego programu śniadaniowego i będzie tam można zobaczyć prawdziwą gwiazdorską obsadę. Na ekranie pojawią się bowiem Reese Witherspoon, Jennifer Aniston oraz Steve Carell. Serial zadebiutuje wraz z platformą, czyli 1 listopada. Nowe produkcje mają pojawiać się na platformie co miesiąc, więc warto sprawdzać, co takiego Apple przygotowało dla swoich klientów, bo mogą trafić się tam różne perełki. My z pewnością to sprawdzimy.

Nowe laptopy oraz smartfony, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Apple / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment