You are here
16-calowy MacBook Pro — co wiemy o wrześniowej premierze? artykuły News 

16-calowy MacBook Pro — co wiemy o wrześniowej premierze?

Jeśli wierzyć kolejnym doniesieniom związanym z nadchodzącą premierą 16-calowego komputera MacBook Pro, urządzenie zadebiutuje już we wrześniu. Wypełni tym samym lukę po nieodświeżanym już 17-calowcu.

MacBook Pro
MacBook Pro 16 concept / 9to5Mac

Analityk z IHS Markit, Jeff Lin twierdzi, powołując się na własne sprawdzone źródła, iż MacBook Pro w wersji z 16-calowym ekranem trafi do portfolio Apple świeżo po wakacjach. Przybliżona data premiery to nie wszystko, co rzeczony jegomość ma do powiedzenia o wspomnianych komputerach z rodziny Apple.

16-calowy MacBook Pro z jeszcze lepszym ekranem

Wspomniany MacBook Pro ma otrzymać 16-calowy ekran LCD od LG o rozdzielczości 3072 x 1090 pikseli. Na tym niestety kończą się wieści. Nie spodziewałbym się jednak daleko idących w stosunku do 15-calowych MacBooków zmian w konstrukcji. Pewni możemy być za to ceny, która będzie wysoka

MacBooki nie należą do tanich urządzeń. W zasadzie całe portfolio Apple obarczone jest wysoką marżą, ale byłbym z wami nieszczery, twierdząc, że jest ona przesadzona. Sam, jak osoba pracująca na tego typu sprzęcie, zdaję sobie sprawę z wartości, jakie idą w parze z ceną. Mimo że używam podstawowej wersji MacBooka Pro 13 i jego cena była akceptowalna, odczułem ją. Mimo to wiem, że sprzęt mnie nie zawodzi, jest wygodny i jego zakup był w stu procentach opłacalny. Myślę, że w podobny sposób gros osób uzasadni kupno 16-calowego MacBooka Pro.

Pozostaje jeszcze kwestia tego, jakie dodatkowe zmiany w portfolio Apple zostaną wprowadzone przy okazji rzeczonej premiery. W mojej ocenie z oferty powinny zostać usunięte dwa produkty — MacBook (12-calowy) oraz starszy MacBook Air (bez ekranu Retina). To wprowadziłoby pewien ład i powiew świeżości, ale na potwierdzenie moich przypuszczeń będziemy musieli zaczekać do września.

Źródło: Macrumors9to5Mac

Related posts

Leave a Comment