You are here
Heavy Rain na PC – premiera po prawie 10 latach. Warto było czekać? Gry pc 

Heavy Rain na PC – premiera po prawie 10 latach. Warto było czekać?

Długo przyszło czekać fanom na tą wiadomość, ale dziś w końcu, po blisko dziesięciu latach od premiery, Heavy Rain na PC stał się faktem. Quantic Dream spełniło daną obietnicę i przygotowało coś, co będzie doskonałą odtrutką na gry, gdzie niekoniecznie mamy wielką decyzję na to, jak przebiega fabuła rozgrywki.

Heavy Rain na PC
Heavy Rain na PC

Heavy Rain to jeden z tych tytułów, którego PC-owcy mogą zazdrościć posiadaczom konsol. Nie szkodzi, że sama produkcja ma już na karku ładnych parę lat i grafika trochę się tutaj zestarzała. Ważniejsze jest to, że tytuł naprawdę mocno potrafił oddziaływać na odbiorcę, co ostatnimi czasu jest rzadkością. Quantic Dream, czyli developer gry, ma jednak taką zdolność, że praktycznie każdy ich tytuł wywołuje mniejsze lub większe emocje. Tutaj zdecydowanie ten pierwszy wariant wchodzi w rachubę.

Heavy Rain na PC

Długo przyszło czekać fanom developera na to, aż Heavy Rain na PC stanie się faktem. Wprawdzie zapowiedzi, że tak się stanie, pojawiły się już dawno temu, to projekt na jakiś czas „zaparkowano”. Dopiero teraz, czyli tak naprawdę dziewięć lat po premierze na PlayStation 3, produkcja zawitała na blaszaki. Dziś po południu ma zostać ona udostępniona na platformie Epic Store Games (wejdźcie O TUTAJ), ale jeżeli ktoś się bardzo niecierpliwi i chce zobaczyć, jak gra wygląda na jego sprzęcie, może zagrać w darmową wersję demonstracyjną.

O czym opowiada gra? Tutaj macie oficjalny opis, który pojawił się w sklepie Epic Store Games:

„Graj czterema różnymi postaciami w trzymającym w napięciu thrillerze psychologicznym. Stąpaj ostrożnie: każda decyzja może mieć daleko idące konsekwencje. Przygotuj się na cztery dni pełne tajemnicy i emocji. Trwa polowanie na „Zabójcę z origami”, zwanego tak z uwagi na makabryczny zwyczaj – złoczyńca zostawia na miejscu przestępstwa papierowe figurki. Każda z czterech postaci podąża własną ścieżką i działa zgodnie z własnymi motywami. Kierując ich poczynaniami, musisz udaremnić kolejne morderstwo. Tylko od Ciebie zależy, jak potoczy się ta historia…”

Warto czekać tyle lat na grę?

Tutaj nie mamy wątpliwości, czy warto było czekać. Jeżeli ktoś nie miał styczności z produkcjami od Quantic Dream, czyli między innymi Beyond: Dwie dusze lub ostatnim ich hitem Detroit: Become human, to także będzie miał możliwość tego nadrobienia. Firma postanowiła „ruszyć z kopyta” i wykorzystać swoją popularność także na PC-tach. Heavy Rain na PC to pierwsza z produkcji, która pojawi się na blaszaku, ale nie ostatnia. Wspomniane wyżej tytuły także zawitają na platformę Epic. Beyond: Dwie dusze uczyni to 27 lipca, a na Detriot: Become human przyjdzie fanom poczekać do jesieni.

Heavy Rain to tytuł mimo wszystko specyficzny i gracze, którzy przyzwyczajeni są do galopującej akcji, będą musieli zmienić swoje przyzwyczajenia, by poznać wszystkie możliwe rozwiązania sprawy. Z samego początku gracze mogą czuć się lekko znużeni samą rozgrywką, bo może im się wydawać, że podejmowane przez nich decyzję do niczego konkretnego nie prowadzą. Może i częściowo tak właśnie jest, ale twórcy mieli doskonały powód, by prowadzić gracza taką, a nie inną drogą. Jest on przywiązywany do poszczególnych postaci, które w kolejnych scenach mogą umrzeć. Tutaj nie będzie zdradzali żadnych elementów ważnych dla fabuły, bo to ona jest najważniejsza i jest naprawdę dobrze skonstruowana.

Heavy Rain na PC kosztuje obecnie 69 złotych i dostępny jest wyłącznie na Epic Store Games.

Nowe komputery oraz laptopy, które pozwolą wam grać w ulubione tytuły, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Epic Store Games / Quantic Dream / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment