Twitter750x300

#Serduszko, czyli niemałe zamieszanie na Twitterze

Włodarze Twittera postanowili zaimplementować w serwisie niewielką, choć wywołującą niemałe poruszanie funkcję, którą okazały się serduszka. Te zastępują zasłużone już gwiazdki, których celem było dodanie tweeta do ulubionych.

Twitter750x300

 

„Twitter upodabnia się do Facebooka, chcemy powrotu gwiazdki, po co te animacje, jest zbyt cukierkowo” — to pierwsze opinie użytkowników, do których trafiła tytułowa opcja.

Nie rozumiem oburzenia społeczności ćwierkacza, w mojej ocenie serduszko, wraz z animacją, idealnie odpowiada przeznaczeniu funkcji. Ta w założeniach miała być czymś na kształt facebookowego lajka, czyli wyrażania aprobaty dla posta. Dla mnie jest to oczywiste, a dotychczasowe dodawanie do ulubionych kojarzyło mi się z opcją znaną z przeglądarek internetowych.

Niestety, czuję się osamotniony w mojej opinii, choć jestem przekonany, iż z biegiem czasu użytkownicy zaakceptują, a nawet polubią znienawidzone wczoraj serduszka. Co jakiś czas serwisy społecznościowe serwują nam nowości, które w pierwszej chwili muszą zmierzyć się z falą krytyki. Ta zazwyczaj nie trwa długo — najczęściej do momentów, w którym zaczyna się doceniać dane rozwiązanie.

Twitter Logo

Myślę, że podobnie będzie w przypadku Twitterowych serduszek. Pamiętajmy, że prawdziwą siłą social media jest młodzież, a ta lubuje się różnego rodzaju „upiększaczach”, takich jak emotikony czy efektowne, ale nikomu niepotrzebne animacje.

Tymczasem odwiedźcie swoje konta na serwisie i sprawdźcie, czy nowe rozwiązanie przypadnie wam do gustu. W głębi serca mam nadzieję, że wśród naszych czytelników znajdą się osoby podzielające moją akceptację dla najnowszej funkcji Twittera.

Źródło: blog.twitter

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...