You are here
Jak upiększyć gry retro? Gry 

Jak upiększyć gry retro?

Moda na gry retro nie słabnie, co widać najlepiej przy okazji odbywających się tematycznych imprez. Niektórzy nie ograniczają się jedynie do grania. Kierowani sentymentem do ulubionych tytułów próbują zostawić w nich część siebie, czego przykładem jest to, co robi Paul Fisher działający pod pseudonimem MrFish.

Zastanawialiście się, jak wyglądałyby postaci z kultowych gier, gdyby nieco ulepszyć ich wizerunek? Macie odpowiedź na to pytanie, bo pojawił się ktoś, kto poprawia kosmetykę w ulubionych produkcjach.

Grafikę można podrasować stosunkowo łatwo, bo najprostsze zmiany przeprowadza się przez modyfikację poszczególnych bajtów pliku. MrFish za poletko, na którym działa, obrał 8-bitowy komputer Atari, zaś interesujące go gry pochodzą z lat 80.

Nie ma chyba osoby, która nie grałaby w Pac-Mana (1982), Dig Duga (1983) czy Mario Bros (1988). Przyjrzyjmy się pierwszemu tytułowi, obecnemu na rynku gamingowym od 1980 roku. Zmiany wprowadzone przez Fishera są w zasadzie niewielkie. Zmienił on wielkość punktacji, by przypominała tę znaną z wersji Arcade. Bardziej wyraźne są w poprawionej wersji oczy duchów, które zjadł Pac-Man. MrFish planuje ulepszyć wygląd bonusowych owoców, podmienić kolory a także zadbać o nowy wygląd samego protagonisty i jego przeciwników.

W grze Dig Dug zmienił się wygląd wrogów głównego bohatera. Pooka (czerwona) i Fygar (smok) przypominają bardziej swoje odpowiedniki z wersji Arcade. To samo dotyczy innych elementów gry – owoców, warzyw, kwiatów czy narzędzia, którym kopie gracz. Podobnie jak w Pac-Manie i tym razem kosmetyka dotknęła punktacji. Fisher zapowiedział ulepszenie grafiki ekranu tytułowego i dodanie do plansz nowych kolorów.

Kolejnym tytułem, którym zainteresował się MrFish, jest Mario Bros. Nowy wygląd dostały przede wszystkim plansze: 1/2, 4/5, 6/7 a w planach jest również 9/10. Usunięto cieniowanie imienia Mario. Autor poprawek nie byłby sobą, gdyby nie zmienił cyfr i nową ich wersję można zobaczyć także w tej produkcji. W planach jest wymiana koloru liter z czerwonego z niebieskim cieniem na żółty z niebieskim cieniem. W tym przypadku odejście od wersji Arcade było konieczne, by łatwiej można było czytać tekst. Kolejną zmianą będzie dodanie ekranu tytułowego.

Żródło: wątki dotyczące zmian graficznych w poszczególnych grach na forum atariage.com

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


Related posts

Leave a Comment