You are here
24 kwietnia Spotify pokaże nam swoje urządzenie. Kierowcy będą wniebowzięci artykuły News 

24 kwietnia Spotify pokaże nam swoje urządzenie. Kierowcy będą wniebowzięci

O urządzeniu od Spotify mówi się od dawna. Początkowo podejrzewano, że sprzętem sygnowanym charakterystycznym zielonym logo będzie inteligentny głośnik. Teraz, po “przypadkowym” wycieku reklamy, wiemy już, że 24 kwietnia włodarze serwisu zaprezentują głośnik dla kierowców.

Spotify

Przenośne głośniki Bluetooth oraz inteligentne głośniki wyposażone w asystentów głosowych coraz mocniej zyskują na popularności. Nie sposób zatrzymać postępującego trendu. Wiedzą o tym giganci branży, którzy dołączają do gry o swój kawałek rynkowego tortu. Wśród nich nie mogło zabraknąć Spotify, najpopularniejszego serwisu z muzyką online.

Spotify dla kierowców

Nie tak dawno firma rozpoczęła proces rekrutacyjny na stanowiska w dziale sprzętowym, co uwiarygodniło plotki o powstawaniu pierwszego urządzenia Spotify. Jak łatwo zgadnąć, przypuszczano, że chodzi o inteligentny głośnik, w którym poza dostępem do serwisu, znajdzie się funkcja asystenta głosowego — autorskiego lub zewnętrznego (Amazon Alexa, Google Assistant). Typowania okazały się błędne.

Tytułowy usługodawca przypadkowo, w co śmiem wątpić, rozesłał do użytkowników reklamę ujawniającą jeszcze niezaprezentowany sprzęt. Informacja taka pojawiła się w serwisie Reddit. Urządzenie miałoby być częścią oferty z rocznym zobowiązaniem. Po uiszczeniu kwoty 12,99 USD użytkownik otrzymywałby niewielkie, acz przyjemne dla oka okrągłe urządzenie. Czym dokładnie jest sprzęt, jeszcze nie wiadomo. Możemy jedynie przypuszczać, jakie opcje zostaną do niego zaimplementowane. Integracja z systemem Car Audio oraz dostęp do pełnej oferty Spotify to tak zwany pewnik.

Spotify

Więcej niż jedno urządzenie

Choć nie mogę poprzeć mojej tezy żadnymi potwierdzonymi informacjami, podejrzewam, że podczas konferencji planowanej na 24 kwietnia, usługodawca zdecyduje się pokazać więcej niż jeno urządzenie. Przyznam, że wizja możliwości zakupy inteligentnego głośnika z subskrypcją Spotify wydaje się kusząca.

Przenośne głośniki Bluetooth możecie kupić również w naszym sklepie internetowym. Sprawdźcie koniecznie.

Źródło: The Verge

Related posts

Leave a Comment