Usuwanie wiadomości

Usuwanie wiadomości ze skrzynki znajomego będzie możliwe. Facebook zaskoczył wszystkich

Do niedawna usuwanie wiadomości na Facebooku i Messengerze odbywało się jedynie w obrębie “naszej” skrzynki. Facebook zapowiedział jednak, że niebawem użytkownicy niebieskiego portalu społecznościowego będą mogli usunąć wiadomość również ze skrzynek swoich znajomych.

Usuwanie wiadomości

Facebook po wybuchu afery związanej z Cambridge Analytica i ogromnym wyciekiem danych użytkowników jest pod ciągłym obstrzałem mediów oraz organizacji rządowych (również pozarządowych). Szereg podmiotów bacznie przygląda się jego działaniom i kwestią czasu było pojawienie się kolejnego punktu zaczepienia do ataku na Zuckerberga. Tym razem chodzi o usuwanie wiadomości na profilach innych użytkowników.

Usuwanie wiadomości na Facebooku

Ciekawe przedstawia się sprawa motywów powstawania funkcji, która ma trafić do wszystkich użytkowników serwisu Facebook oraz komunikatora Messenger. Wygląda na to, że Zuckerberg nie planował szerszego upubliczniania tytułowej opcji, lecz za sprawą swojej nieostrożności musiał ogłosić zmianę. Do rzeczy.

Serwis Techcrunch odkrył, że Facebook kasuje historię komunikacji swoich managerów, która odbywała się z poziomu Messengera. Co ciekawe, usuwanie wiadomości dotyczyło nie tylko skrzynek, z której wychodziły, ale również skrzynek odbiorczych. Sprawa wyszła na jaw, oburzając gros użytkowników, którzy również chcieliby otrzymać swoisty tryb “God Mode” na Facebooku.

Zuckerberg tłumaczył, że opisywane działania zostały podjęte ze względów bezpieczeństwa. Argumentacja zdawała się mieć sens, ale nie okazała się wystarczająca dla użytkowników. Użytkowników, których zaufanie zostało nadszarpnięte podczas ostatnich afer.

After Sony Pictures’ emails were hacked in 2014 we made a number of changes to protect our executives’ communications. These included limiting the retention period for Mark’s messages in Messenger. We did so in full compliance with our legal obligations to preserve messages.

Gode Mode dla wszystkich

Zuckerber chcąc ugasić postępujący pożar, podjął ważną decyzję. Usuwanie wiadomości ze skrzynek innych użytkowników zostanie wprowadzone u wszystkich userów FB. Naturalnie, na wdrożenie funkcji potrzeba czasu. Pozostaje pytanie, ile przyjdzie poczekać nam na rzeczony ficzer.

Źródło: Techcrunch, Facebook

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...