stratex-team-fills-high-altitude-balloon

24 października Alan Eustace, wicedyrektor Google pobił rekord Felixa Baumgartnera.

W ubiegłym tygodniu miało miejsce bicie rekordu australijskiego spadochroniarza Felixa Baumgartnera, który to 14 października 2012 roku wykonał skok z wysokości 39 km. Nowy rekordzista Alan Eustace uzyskał wynik o 2 km lepszy od poprzednika. Co ciekawe wszystko obyło się bez fanfar – po cichu.

stratex-team-fills-high-altitude-balloon

Organizacją skoku Baumgartnera zajmował się między innymi RedBull, który to zrobił z bicia rekordu prawdziwe medialne wydarzenie. Tym bardziej dziwi fakt, że wiceprezes Google postanowił pokonać Felixa bez większego szumu.

stratex-team-prepares-eustace

Alan Eustace poza pracą u Giganta z Mountain View poświęca czas swoim pasjom, czyli pilotowaniu oraz skokom spadochronowym. Do tytułowego skoku przygotowywał się prawie rok, z czego lwią część zajmowało zaprojektowanie specjalnego kombinezonu, dzięki któremu rekordzista nie musiał wznosić się „do chmur” w żadnej kapsule.

Dlaczego 57-letni Eustace postanowił realizować pomysł po cichu i za własne pieniądze? Jak sam twierdzi, Google proponowało mu wsparcie, lecz jako, że wspomniany skok miał być urzeczywistnieniem własnych marzeń – nie chciał robić z niego wydarzenia medialnego.

http://www.youtube.com/watch?v=FQSvowsAUkI

Wznoszenie balonu, do którego skoczek był „podwieszony”  rozpoczęło się w Roswell (Nowy Meksyk). Samo opadanie trwało aż 15 minut, z czego ok. 5 jeszcze przed otwarciem czaszy spadochronu. Miejsce lądowania było oddalone od punktu startu o ponad 100 kilometrów.

Alanowi podczas opadania udało się pokonać prędkość dźwięku, uzyskując wynik 1322 km/h. To robi wrażenie, szczególnie że mówimy o 57-letnim mężczyźnie.

Źródło: Twitter, YouTube, Space.com.

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...